


| Előadó: | Paint The Lilies |
|---|---|
| Album: | Paint The Lilies EP |
| Megjelenés: | 2012 |
| Hossz: | 3:05 |
| Szövegírók: |
Winkler Flóra |
|
Rácz Gábor Winkler Flóra Márton Árpád Kalmár Dávid |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | rock, metal, pop, alternative |
| Címkék: | Keressük! |

So I set the devouring fire from all the cold things around
And I tore down all the curtains and the light's bared my heart
As they all stood in a circle watching me in disguise
I thought, another excuse so they can roll their eyes
So I said fire
Then I set fire
Yeah, the great pyre set light
An' I got higher
Yeah, I got higher
Yea, I mean higher up above
Eitherway I'm done...
So I laughed, "oh you're so peaceful", stare with blindfolded eyes
But your peace is more like boredom -- start to live your lives
Talk to me even if it burns you to pieces
Talk to me now
Talk to hme even if it buries you to dust
Just talk to me now
So I said fire
Then I set fire
Yeah, the great pyre set light
An' I got higher
Yeah, I got higher
Yea, I mean higher up above
Eitherway I'm done...
Eitherway I'm done
Eitherway I'm done...


A Pogány Induló: Vajon mit mondana anya című négyrészes dokusorozat novemberben debütál az HBO Maxon. A hazai premier kicsit korábban, a II. Budapest International Film Festivalon volt.
Egy szegedi tinédzser néhány hónap alatt berobban az interneten
Egy kollégiumi szobából indul minden: Marci Pogány Induló néven kezd rappelni, és szokatlanul mély hangja, valamint intelligens szövegei hamar utat törnek maguknak.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
Zenei karrierje azonban nehezen egyeztethető össze az iskolával, így hamarosan Budapesten találja magát. Küzdelmeit őszinte és mély szövegekbe önti, amelyek villámgyorsan növelik Z-generációs rajongótáborát. Ma már tízezrek járnak a koncertjeire, dalait pedig milliók hallgatják.
A sikerek mellett azonban magánéleti és közéleti kihívásokkal is szembe kell néznie, amelyek komoly fizikai és mentális terhet rónak rá.
Marci elképesztő tempót diktál, de vajon tudja végig tartani?
A négy részes sorozat egy felnövés történet, karrierút és korlenyomat is egyben, amit Tóth Olivér Márk, Hégető Honorka-díjas újságíró rendez, az HBO és a The Speak Easy Project támogatásával.
Fotó: Pogány Induló hivatalos/Kerekes Balázs
A hazai közönség már októberben ízelítőt kaphatott a sorozatból
A II. Budapest International Film Festival keretében levetítették az első két epizódot.
- Idén fontos újítás, hogy több hazai alkotás is szerepel majd a programunkban, ráadásul egy számunkra is teljesen új formátumot, az HBO Max-szal közösen egy hazai sorozatpremiert is bemutatunk október 25. és november 2. között a BIFF-en - fogalmazott a vetítés kapcsán a fesztivál igazgatója, Horváth Kristóf a premiert megelőzően.
Forrás: HBO