dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Z' Zi Labor: Funiculi-Funicula

Z' Zi Labor - Funiculi-Funicula

off off off off off
Album: nincs kép
Megtekintve: Ma 7, összesen 15944 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Funiculi-Funicula

Az éjjel kedvesem a hegyre mentem, a hegyre ám
Hogy űlnok csalfaságod elfeledjem , mert nagyon fáj
Ott fönn kigyult a kráter , forrt a láva , nyomomba dőlt
Ám úgy ahogy te , még a tűz se bántja a szenvedőt

refr:
Szálljunk , szálljunk a bércre , bérc alá
Szálljunk , szálljunk funiculi , funiculi - funiculá
A bércre , bérc alá funiculi - funicula
II.

A messzeségben száll a dal a széllel , hallgasd meg hát
Hol völgybe szűll , hol messzi csúcsra ér fel , s ez oly csodás
A pillantásom körbe jár a tájon , s rajtad megáll
A szívem azt dalolja légy a párom örökre már
Refr:
Szálljunk...



- . -




Ne várj, ha egyszer úgy is itt az éjjel, Funiculi-Funicula
A Hold lihegve fényét szórja széjjel, Funiculi-Funicula
A vér, ha érzed megnyugodni nem tud, Funiculi-Funicula
A láb, ha botlik újra más után fut, Funiculi-Funicula

Add meg, add meg hát ne várj tovább!
Add meg, add meg hát ne várj tovább!
Funiculi-Funicula, Funiculi-Funicula
Hú de jó, csináld! Funiculi-Funicula

Vigyázz, az álmok újra visszatérnek, Funiculi-Funicula
Az ész, ma nem parancsol már a vérnek, Funiculi-Funicula
A vágy, ha néha minden izmon átfut, Funiculi-Funicula
Csináld, a szíved száz halálon átjut, Funiculi-Funicula

Add meg, add meg hát ne várj tovább!
Add meg, add meg hát ne várj tovább!
Funiculi-Funicula, Funiculi-Funicula
Hú de jó, csináld! Funiculi-Funicula

Funiculi-Funicula, Funiculi-Funicula
Funiculi-Funicula, Funiculi-Funicula

Renee’, ma édes éjjel érted égek, Funiculi-Funicula
Ne félj a gének indulásra készek, Funiculi-Funicula
Ölelj, ma este vad lovam, ha vágtat, Funiculi-Funicula
Ne szólj, ha minden édes titkom láttad, Funiculi-Funicula

Add meg, add meg hát ne várj tovább!
Add meg, add meg hát ne várj tovább!
Funiculi-Funicula, Funiculi-Funicula
Hú de jó, csináld! Funiculi-Funicula.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

PG Csoport: lemezbemutató koncert lesz november 15-én a fővárosban

A PG Csoport egy Debrecenből indult zenekar, eredeti  gondolataikkal és zenéjükkel folyamatosan jelen vannak a magyar könnyűzenei életben. A szakma és generációjuk közönsége ismeri és nagyra tartja őket. Legendás lemezeik közül a „Félélet” és az „Útlevél, fogkefe”, vagy a „Nem sietünk sehová” a legismertebbek. 


Barátság és közös munka fűzi őket Németh Lojzihoz (Bikini), basszusgitárosuk volt néhány évig Lukács László a Tankcsapdából, zenéltek lemezen és koncerteken Tátrai Tiborral is. 


Az előadó dalszövegei itt.


Az együttes sokszor bejárta már az országot, de eljutottak koncertjeikkel Erdélybe, Oroszországba, Csehországba, Lengyelországba, Hollandiába, Svájcba, Franciaországba, Olaszországba, Angliába, és az USA-ba is. Több, mint 300 zenekar közül megnyerték a Marlboro Rock-in-t itthon és a svájci világ-gálán olyan sztárokkal léphettek fel, mint Bob Geldof, Neil Young és Pearl Jam, vagy Gery Moore.  Szomjas György Kossuth-díjas filmrendező  (A Kopaszkutya rendezője) : „Alföldi Rock” címmel forgatott róluk filmet.


Jantyik Zsolt a zenekar frontembere, kétszeres év szövegírója (Artisjus és eMRton-díjas),  többek között a Bikini: „A szabadság rabszolgái” lemezére is írt dalszövegeket, amiket ma- túlzás nélkül - egy egész ország ismer. Különleges, sokoldalú 


munkásságuknak köszönhetően dolgoztak az évek alatt Halmos Béla prímás, népzenekutatóval, Pál István Szalonnával és bandájával és a kétszeres Kossuth-díjas Kaláka zenekarral is.


Közös projektjük volt a híres párizsi tangóharmónikással, Christian Paccoud-dal.  Otthonosan mozognak a műfajok között: Jantyik Zsolt szövegeiből, gondolataiból, a PG dalokból két színdarab is készült: „Világvége-szerelem” (Csokonai színház)  és az „Ezüstbojtár” - melyet a Nemzeti Színházban is bemutattak.


Jantyik Csaba - a zenekar gitárosa, több száz lemezen dolgozott már a legismertebb magyar zenekarokkal, előadókkal hangfelvételeken. 


Közel 40 éve tartó testvéri-alkotói párosuk a zenekarral közösen 2025-ben új lemezt hoz: „VÉSŐ” címmel. 


A bemutató koncerten és a lemezen többe között velük zenél


Németh Alajos (Lojzi) a Bikini basszusgitárosa, Lukács Péter Peta a Bikini gitárosa, Makovics Dénes a Bikini szaxofonosa, Nyerges Attila (ének) és Galambos Nándor (basszusgitár)- az Ismerős Arcok zenekarból, Papp Gyula (Mini, Skorpió, Dinamit, Ismerős Arcok) -billentyűs hangszereken, Jámbor József színművész ( Színes TV  téridő és álomzenekar), Damien Steel - rap, Ez a lemez, nemcsupán egy meglepetés, igazi lendületes rockzene, olyan vendégekkel, akik a magyar rock és alternatív korszak meghatározói, de egyúttal koncepció is: példát mutat együttműködésről, az emberi és generációs kapcsolatok fontosságáról, hitelességből, a magyar minőségi könnyűzene fontosságát és az átadást hangsúlyozva: „Az idő csak Véső...”


Fotó: PG Csoport

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás