dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Tompos Kátya: Holdjárat

Tompos Kátya - Holdjárat

off off off off off
Holdjárat
Előadó: Tompos Kátya
Album: Holdjárat
Megjelenés: 2017
Hossz: 3:32
Szövegírók: Tompos Kátya
Zeneszerzők: Hrutka Róbert
Kiadó: Tom-Tom Records
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 9, összesen 8947 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Holdjárat

Néha még az égen járok, ha űz a hiányod
S te valahol máshol jársz
Láthatatlan állomáson, néma sötétben
Sok elveszett lélek vár

Mind sorban áll
A holdjáratra vár
Miért nem jön már?
Tán erre nem jár

Feltűzném a szívem az égbe, a világtól védve
S ha egyszer majd arra jársz
Hallod ahogy dobban érted, hát sietned kéne
Mert tudod, hogy csak rád vár

De miért lenne fenn?
Ha nálad pihen
Szüntelen
Reménytelen

Legyen a szemeid kékje a csillagok fénye
Többé már el nem tévedek
Legyen az angyalok szárnya tenyered ágya
Ráhajtanám megfáradt fejem

Miért nem hiszed
Hogy nincs nélküled
Csak veled
A világ felett

Egy elvarázsolt bolygón élek, maradnék végleg
Ha itt lennél még velem
Átrepülnék száz világot, tengernyi álmot
Csak tudnám, hogy ott leszel

Szívem míg jár
Egy holdjáratra vár
Hogy vigyen tovább
Az álmaim után

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás