Előadó: | Lovasi András |
---|---|
Album: | Tüzijáték délben |
Megjelenés: | 2019 |
Hossz: | 3:47 |
Szövegírók: |
Lovasi András |
Lovasi András |
|
Kiadó: | Megadó Kiadó |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Tudod-e, mért?
Tudod-e, mért nem jön senki?
Tudod-e, mért?
Tudod-e, mért nem?
Hosszú árnyék sétál utánam
Megint ma délután
A tűzijáték után hazafelé
Az árnyékom a kutyám
Pad a parkban, a zsebből egy sör
Leülök, ő is leül
Én cigizek is, ő csak iszik
Aztán sötét lesz, elvegyül
Tudod-e, mért?
Tudod-e, mért nem jön senki?
Tudod-e, mért?
Tudod-e, mért nem?
Tudod-e, mért?
Tudod-e, mért nem jön senki?
Tudod-e, mért?
Tudod-e, mért nem?
Egyedül én egy kosár vagyok
Vele léghajó
Egy rozsdás torpedó vagyok egyedül
Árnyéksétáltató
A rozsdás torpedó ötvenegy éve
Úszik a cél felé
A kalauzhalak meg az árnyam a mélybe
Ők a társaim, mindjárt vége
Tudod-e, mért?
Tudod-e, mért nem jön senki?
Tudod-e, mért?
Tudod-e, mért nem?
Tudod-e, mért?
Tudod-e, mért nem jön senki?
Tudod-e, mért?
Tudod-e, mért nem?
Mi lehetett a cél? Lehet
Hogy elmenetem mellette
Vagy egy várhatatlan pillanatban
Majd meglátjuk... inkább ne
Nem is tudom, már megszoktam
A rengeteg rozsdát
Az olajfoltokat a kikötőkben
A delfinek szobrát
A kalauzhalakat, a mélyben az árnyam
Az eget, ahogy a vízen át láttam
A kékjét a fehér füstöt az égen
Hogy tűzijáték van minden délben
Mért?
Tudod-e, mért nem jön senki?
Tudod-e, mért?
Tudod-e, mért nem?
Tudod-e, mért?
Tudod-e, mért nem jön senki?
Tudod-e, mért?
Itt lesz a vége
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János