


| Előadó: | Chicago (musical) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Fred Ebb |
|
John Kander |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Musical |
| Címkék: | feldolgozás [+] |

(Amos Hart):
Tűsarkon miért jár a nő?
Bár sántikál, oly feltűnő
S bár bütyke nő, oly büszke ő
Hogy észre vedd!
Miért hord a férfi bőr ruhát?
A sok ficsúr meg szőrcsuhát?
És mindezt azért játssza meg,
Hogy észre vedd!
Légy angyal, ördög
Őrült vagy svihák
Légy jó vagy rossz
Csak bámuljanak rád
Csak nálam múlik el úgy évre év
Hogy semmim nincs…
Mint ez a gúny… név
Celofán, ó, miszter celofán!
Olyan átlátszó lett a fapofám
Rám néznek és nem bánják
Még meg sem látják,
Hogy itt egy élőlény
Így lettem Celofán
Miszter Celofán
Szín- és szagtalan
Mint a celofán
Hát kérlek szépen, lassan
Nézz át rajtam,
És aztán bátran lépjél rám
Miért jár a kandúr bajszosan?
Kis macska miért néz pajkosan?
Kis prém kabátot hord az eb,
Hogy észre vedd!
Miért hord a hentes bőr övet?
A dámán flancos öltözet
A tollas kalpag integet
Hogy észre vedd!
Az út mentén a csipkedő csalán
Úgy tűnik fel, hogy megcsíp igazán
Egy kis poloska csipked úgy szintén
És milyen masszív, nem oly passzív
Lény, mint Én!
Szívem átlátszó, zacskó celofán
Rám néznek és meg sem bánják
Még meg sem látják,
Hogy itt egy élőlény
Szín- és szagtalan
Mint a celofán
Rám néznek és nem bánják
Még meg sem látják,
Hogy itt egy élőlény
Így lettem celofán
Miszter Celofán
S ha bárhol bárki lát
Rajtam lépjen át!
Én bennem nincsen jelleg
Úgy sem kellek
S ha bárki bárhol lát
Rajtam lépjen át… némán!



Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.
- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.
- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.
A VeszprémFest 2026-os programjai
A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.
A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.
Veszprémbe érkezik a Kraftwerk
Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.
A zárónapon a Pink Martini ad koncertet
A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.
A VeszprémFest kísérőrendezvényei
Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.
Fotók: Veszprémfeszt