Előadó: | Jazzékiel |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Jakab Péter |
Hegyi Áron |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Ki hoz életet a temetőkbe?
És hajtja kis a barmot erre,
A meddő legelőre?
És miért izzott ki minden körte?
Ki lesz a fáklyánk lángja?
Ki rak majd máglyát, mondd csak?
Amikor nyílik a sötét
És csak úgy nézünk,
hogy csodát lássunk,
Úgy nézünk, hogy
csodát lássunk, hát
Mondjátok mitől mások
A vonzások és taszítások?
A szívemen szólít száz szelíden, hogy:
Szeretlek úgyis, hogy nem telibe.
Te dolgoztál bennem, én használtalak,
És soha nem voltam még gazdátlanabb.
Ki hoz életet a temetőkbe?
És nyomja el a csikket ebben
A szétült heverőben?
És miért izzott ki minden körte?
Ki lesz a fáklyánk lángja?
Ki rak majd máglyát, mondd csak?
Amikor nyílik a sötét
És csak úgy nézünk,
hogy csodát lássunk,
Úgy nézünk, hogy
csodát lássunk, hát
Mondjátok mitől mások
A vonzások és taszítások?
Te túl jó vagy testvérnek,
De túl rossz a vesztébe vágyónak:
Jóllakott, nem osztozhatsz te sem
Más ember éhében.
Azahriah újra történelmet írt: tripla teltházas MVM Dome-os koncertjének első, majd második estéjén is megjelentetett egy-egy nagylemezt.
A napokban megjelent skatulya II-t az Aziverzum követi, sokkal hamarabb, mint ahogy azt bárki is várta. Az énekes-dalszerző tavalyi év sikerei után rövid szünetet tartott, de most kárpótolja a rajongókat - jobban, mint valaha.
Az eddigi két este során több tízezer rajongó lehetett tanúja annak, ahogy a magyar könnyűzene történetébe újabb, aranybetűkkel írt sor kerül.
Miközben az énekes a három nap alatt több mint 45 000 ember előtt játszik, nem egy, de két új albummal is meglepte a közönséget.
A tripla teltházas Dome és a két, frissen kiadott lemez egyaránt jelzi: Azahriah nemcsak közönségében, de alkotói lendületében is csúcson van. Az Aziverzum szövegvilágában személyes vallomásokba, társadalmi kritikába és némi belső vívódásba is belemélyed.