


| Előadó: | IGNI |
|---|---|
| Album: | Választhatsz (km. Fiatal Veterán & Hibrid) |
| Megjelenés: | 2018 |
| Hossz: | 3:54 |
| Szövegírók: |
Kovács Zsolt Matola Gergő |
|
Batka Ignác Barna(Igni) Mucsi Lajos Laczkó Bálint |
|
| Kiadó: | szerzői kiadás |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

1. Rap
Fiatal Veterán:
Mercedes S osztály 600 bálna,
audi A8 as , 7 es bömös az álma,
hesszeli az utcában ahogyan gurulnak
kocsikáznak a csibészek bandákba nyomulnak
16 éves a fiú kamasz
de gogyis vág az esze és rafinàlt ravasz
félti az anyja pedig jól tudja nem zűrös
jó gyerek nem hazudik és bevallja ha bűnös
de előbb-utóbb kiüt rajta is majd a környék
belekeveredik vásàrra viszi a bőrèt
a fiú kamasz de, hogy férfivá válljon
tudta ahoz magának kell pénzt csináljon
férfivà vàlt a fiú a lány pedig szült neki
egy fain kiscsávót aki miatt nőte ki
magát
de nem játszom a vagànyt
okosan testvérem ne kövesd el a hibát
IGNI
VERZE 1:
Bejött az üzlet tele a zseb ekkor elhiszed hogy bármit tehetsz
Ez volt az álmod hogy csibészként élj hogy minden percben menjen a seftelés
Jó nők szép kocsi gyönyörű fux dögös élszer dögös cucc
Tele vagy tesvtér zsebedben a cash kezeden az aranyóra Rolex
Azt mondod csibésznek áll a világ a környéken elhiszik hogy te vagy a király és hogy jár neked a tisztelet mert csibészként éled az életed!
Refrén:
Választhatsz! Lehetsz csibész
Választhatsz! Lehetsz csibész
Választhatsz! Vagy nyugodtan élsz
Mond el mind neked ez mennyit ér
Választhatsz! Lehetsz csibész
Választhatsz! Lehetsz csibész
Választhatsz! Vagy nyugodtan élsz
Élsz, élsz , élsz...
2. Rap
Hibrid:
Durran a peringnon,armand de brignac
festett a szakál, kam stabil a brigád
Csík kokain azt hiszed hogy segít,
de a harmadik után a paranoia benyit.
..nem látod tetó,de becsúsztak a hibák
mikor a nagy világodból a kommandó kiránt.
72 , irány a fertő
pulzus 120, anyádat viszi a mentő
Lehet hogy a csórit többet nem is látod élve
de a nyomozó szerint meg most már vádalkuzni kéne
Nagy a dilemma ,melyik utat válaszd!?
de ha feldobod a pujárókat kontinenst válthatsz.
Refrén:
Választhatsz! Lehetsz csibész
Választhatsz! Lehetsz csibész
Választhatsz! Vagy nyugodtan élsz
Mond el mind neked ez mennyit ér
Választhatsz! Lehetsz csibész
Választhatsz! Lehetsz csibész
Választhatsz! Vagy nyugodtan élsz
Élsz, élsz , élsz...
IGNI
Verze 2 :
Apád meg anyád számítana rád de többet ér neked a sok barát
Próbálod utanozni a nagyokat de rájössz majd hogy nálad is van okosabb
Ezt a szakmát nagyon sokan űzik de
Te meg nem veszed észre hogy sok üzleted bűzlik
Mert elhiszed hogy tiéd a világ és rafináltabb vagy az átlagnál
Mert szakítottál pár ezret egyből megy a fogadás megy a rulett
A Casinoba megy a gépezés nem tudod testvér mi az hogy fékezés
A barátok is szólnak hogy mértékkel de te csak szórod a pénzt két kézzel
Bevállalsz mindent nem érdekel a rendőrök bilincsben visznek el!
Refrén:
Választhatsz! Lehetsz csibész
Választhatsz! Lehetsz csibész
Választhatsz! Vagy nyugodtan élsz
Mond el mind neked ez mennyit ér
Választhatsz! Lehetsz csibész
Választhatsz! Lehetsz csibész
Választhatsz! Vagy nyugodtan élsz
Élsz, élsz , élsz...



Félmilliárd forint keretösszegű vallásos könnyűzenei pályázat indul útjára Katalin napján, november 25-én.
Ezt a Kulturális és Innovációs Minisztérium kultúráért felelős államtitkára szombaton Budapesten, a Kárpát-medencei Egyházi Könnyűzenei Ünnepen mondott köszöntőjében jelentette be.
- A Nemzetgazdasági Minisztérium támogatásával, Soltész Miklóssal, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárával szövetkezve elindítanak egy vallásos könnyűzenei pályázatot, 500 millió forintos keretösszeggel - emelte ki Závogyán Magdolna az Eiffel Műhelyházban tartott eseményen.
A vallásos könnyűzenei támogatás lehetőséget ad rendezvényeket szervezésére, kistelepüléseken megvalósuló fellépésekre, hangszerek vásárlására vagy orgonafelújításra.
A pályázati lehetőség egy hónapig áll rendelkezésre, azért, hogy január végéig a pályázatokat elbírálhassák, és februárban már megkössék a szerződéseket.
2012-ben lehetőség nyílt arra, hogy 5 éven keresztül 31 ezer kulturális közfoglalkoztatottat foglalkoztassanak, akik több mint 2600 településen dolgoztak.
Ezen a kulturális közfoglalkoztatáson belül már számos embert be tudtak kapcsolni olyan kulturális programokba, amely a települések közösségeinek az életét erősítette, a hitéletet, az egyházi közösségek megerősítését szolgálták - hívta fel a figyelmet.
2015-2016-ban központi támogatásoknak köszönhetően elindult a Csoóri Sándor Program, 5 milliárd forinttal, amelyhez már nagyon sok egyházi közösség kapcsolódott.
A 2020-22-ben útjára indult Szakkör programot, illetve a Tehetségpaletta Programot, amelynek keretében az elmúlt évben több mint 1200 közösség és 9500 résztvevő mutatta meg tudását, művészetét az anyaországban, valamint a Felvidéken, Erdélyben, a Vajdaságban és Kárpátalján.
Egyre több vallásos és egyházi könnyűzenei szervezet kapcsolódott a programhoz
Magyarország kormánya 600 millió forinttal támogatja a programot, amely jövőre is meghirdetésre kerül.
Az elmúlt 15 évnek az egyik koronája a Petőfi Kulturális Program. A Kárpát-medence egyre több vallási könnyűzenei egyházi közössége megjelenik ebben a programban, amelyhez 5 milliárd forint áll rendelkezésre.
- Hat éve van módunk támogatni a dicsőítés misszióját, amiben mindenkinek megvan a maga szerepe és felelőssége és feladata - hnagsúlyozta
- 3660 produkciót, együttest, programot tudtunk az elmúlt hat évben támogatni, ez nagyságrendileg 3 milliárd forintot jelent. Még ennél is jóval nagyobb dolog az, hogy az elmúlt években bárhová is mentünk a Kárpát-medencében, azt tapasztaltuk, hogy ez a támogatás beérett, sokan látják a jelentőségét - fűzte hozzá Soltész Miklós.
Ezért is gondoltuk azt, hogy mindezt folytatni kell, a jövőben is támogatni kell a dicsőítő együtteseket abban, hogy az embereknek örömöt szerezhessenek. A felekezetközi esemény a magyar vallásos gitáros zene, a templomokban, imaházakban rendszeres szolgálatot ellátó zenekarok és zenészek ünnepe volt - fogalmazott az államtitkár.
Közel 30 hazai és határon túli együttes vett rész az Egyházi Könnyűzenei Ünnepen
A gálakoncert előtt kerekasztal-beszélgetéseket tartottak a dicsőítésről és arról, hogy milyen szerepet játszik a szakmai felelősség, minőség a szolgálatban.
A Kárpát-medencei Egyházi Könnyűzenei Ünnep Magyarország Kormánya és a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával, a Felső-krisztinavárosi Gitáros Együttes és a Felsőkrisztinavárosi Keresztelő Szent János Plébánia szervezésében valósult meg.
Kiemelt kép: Budapest, 2025. november 8. A Golgota Gospel Kórus előadása a II. Kárpát-medencei Egyházi Könnyűzenei Ünnep gálaestjén az Eiffel Műhelyházban 2025. november 8-án. MTI/Kocsis Zoltán