dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Jenei Gábor: Az idő

Jenei Gábor - Az idő

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Jenei Gábor
Album: Keressük!
Szövegírók: Niczky Géza
Zeneszerzők: Niczky Géza
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 4254 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Az idő

Az idő megfoghatatlan múlt és jövő távol.
Az ami volt és ami lesz lehet hogy megcáfol.
Múltunk távolodó lényeg az emlékek kútja.
Amit ebből meríthetünk táplálék az útra.

Múltunk vissza nem hozható hol lehet nem értjük.
Az elmúlás borzalmától hiába is félünk.
Jövőnk sajnos bizonytalan akármit csinálunk.
/:Mi lesz velünk nem tudhatjuk bárhogyan vigyázunk.:/

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Mesterséges intelligenciával lemásolt hangja miatt indított pert Lengyelországban egy előadóművész

Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.





Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.

 

A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján. 


Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.

 

"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.

 

- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép


- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.


Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.

 

Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.

 



Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás