dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
The Medley's: Fura Házszám

The Medley's - Fura Házszám

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: The Medley's
Album: Keressük!
Szövegírók: Pauer Gellért
Zeneszerzők: Magos Bálint
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 2588 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Fura Házszám

Ez is egy reggel, rezeg az ágy,
a párnáról egyből a párkányt nézed
és beszökik a fény, függ a folyosó,
nem mész sehova, épp jó, amikor
kizavar a napra a fura lazaság,
belök egy liftbe, lefele rángat
hat emeleten át, feszül a kabát,
a kapujuk előtt a táblát nézed:

Fura házszám, jártam itt veled,
a város a fejünkbe szállt.
Ilyen aki száguld és beleszédül,
aki szerelmes, haza se talál!

Remeg a szív, trolira száll,
átránt a körúton, remek a táj
és bármelyik hídnak a túloldalán,
lesz aki ma vár, a tegnapi után!
Van az a szív, ha esik az eső,
matricát bámul egy lámpaoszlopon
és dúdol valamit, és remek az a szám.
Azt dúdolja, hogy egy utcatáblán:

Fura házszám, jártam itt veled
a város a fejünkbe szállt.
Ilyen aki száguld és beleszédül,
aki szerelmes haza se talál!

Láttalak meztelenül, ahogy a hídon rohantam át,
hazafelé!
Tudom, őrült képzavar, de nem vagyok magamnál,
otthon vagyok!
Ismerem a járást, akárhány kerék pörget át,
házatok elé!
Ez a buta árnyék a falakon az enyém,
csak az enyém!

Fura házszám, jártam itt veled,
a város a fejünkbe szállt.
Ilyen aki száguld és beleszédül,
aki szerelmes haza se talál!

Fura házszám, jártam itt veled,
a város a fejünkbe szállt.
Ilyen aki száguld és beleszédül,
aki szerelmes haza se talál!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Geszti Péter Poptimista címmel nagyszabású koncertet ad a fővárosban

2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t. 







Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban.


A Geszti Péterhez kapcsolódó dalszövegek itt.



 

A POPTIMISTA nem nosztalgiaest. Bár Geszti hamarosan megjelenő, POPTIMISTA című albumának dalai a hetvenes–nyolcvanas évek ropogós disco és funky világából merítenek, a szövegek és az üzenet nagyon is a jelenről szólnak. 


Ez a zenei világ nem visszafelé néz, hanem előre: felszabadító, táncos, közösségi élményt kínál egy olyan korszakban, amikor erre különösen nagy szükség van.

 

A koncert különleges jelentőséggel bír azok számára is, akik ott voltak a dupla telt házas Geszti Sixty Aréna show-n. Az a produkció mérföldkő volt Geszti koncertjeinek történetében; a POPTIMISTA SHOW erre az élményre épít, de nem ismétel – hanem emeli a tétet. Nagyobb térben, új zenei anyaggal, új vizuális koncepcióval viszi tovább azt a közösségi energiát, amely a Sixty koncerteket jellemezte.



 

A POPTIMISTA SHOW középpontjában a tánc, a felszabadulás és az együttlét áll. Akár a tánctéren, akár ülve, énekelve kapcsolódik be a közönség, az este közös élménnyé válik. Geszti koncertje egyszerre szól az új dalokról és azokról a slágerekről, amelyek generációk számára váltak meghatározóvá – új hangzásban, új lendülettel.



 

„A POPTIMISTA számomra nem csak egy koncert cím, hanem egy döntés. 


Döntés amellett, hogy ebben a zavaros, bizonytalan világban nem bezárkózunk, hanem nyitunk egymás felé, a pozitív gondolkodás felé, a popzene erejével. 


Ez a show arról szól, hogy együtt, zenével, tánccal és humorral visszavesszük azt az energiát, amit a hétköznapok gyakran el akarnak venni tőlünk.” - Geszti Péter


 


„A diszkózene nem póz volt, hanem felszabadított minket, amikor táncba vitt.

Engem ez érdekel: hogyan lehet ezt az egyszerű életigenlést újra megszólaltatni, mai szövegekkel, mai dalokkal. Ezért mondom, hogy nekem a poptimizmus nem retro – ez a holnap nosztalgiája.” - Geszti Péter

 


 

 

 Fotók: Geszti Péter

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás