Előadó: | Rúzsa Magdi |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Rúzsa Magdolna |
Szakos Krisztián Rúzsa Magdolna |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Éjfél után
Az utcán egy eltévedt lány
A szemében gyász
Zsebében gond van vagy száz
Utánam szól
A lelkéért mondjak imát
Rágyújt, még vár
Bántja a füst, s a magány
A magány
Minden nap sírhatsz egy újabb folyót
Sírj hozzá hidat, és hagyd, ami volt
A túloldal ezerszer színesebb
Ott is van út, csak szélesebb
Éjfél után
Kísérti sorsát tovább
Kiszáll, ha kell
Csak ne bántsa már a világ
Az égre nevet
S én értem már minden baját
Odasúgom
Mit mondott egyszer anyám
Az én anyám
Minden nap sírhatsz egy újabb folyót
Sírj hozzá hidat, és hagyd, ami volt
A túloldal ezerszer színesebb
Ott is van út, csak szélesebb
Éjfél után
Felnéz, s az égre kiált
Ki vagy te ott?
Mutasd az utat tovább
Felém nevet
S én átérzem minden baját
Odasúgom
Mit mondott egyszer anyám
Az én anyám
Minden nap sírhatsz egy újabb folyót
Sírj hozzá hidat, és hagyd, ami volt
A túloldal ezerszer színesebb
Ott is van út, csak szélesebb
Nyári turnéjának egyetlen magyar állomásaként a tokaji Fesztiválkatlanban lép fel szombaton a The King's Singers, a Királyi randevú elnevezésű koncerthez Balázs János Kossuth- és Liszt-díjas zongoraművész is csatlakozik.
Fotó: Balázs János zongoraművész Facebook oldala
A koncert különlegessége, hogy a Kórusok éjszakája országos programsorozat részeként
a Nyíregyházi Cantemus Kórus is csatlakozik az eladáshoz és közösen éneklik majd el magyarul Kodály Zoltán Esti dal című kórusművét.
Az est folyamán pedig a megfelelő kategóriájú jegyet vásárlók borkóstolón is részt vehetnek.
A The King's Singers hangzásának állandóságát a a felállás közel állandó volta garantálja
A The King’s Singers 1968-ban alakult a cambridge-i King’s College-ben, amikor a diplomázott hallgatók egy alkalmi felállásban koncertet adtak a Queen Elizabeth Hallban.
A koncert olyan jól sikerült, hogy egy menedzser tanácsára együtt maradtak, a több mint 55 éves világkarrierjük azóta is töretlen. A formáció aranyszabálya, hogy ritkán cserélnek tagot és akkor is egyszerre csak egy személyt, mert ez biztosítja az együttes hangzásának állandóságát. Ma is az eredeti felállásnak megfelelő hangtípusok alkotják a formációt: egy tenor, két kontratenor, két bariton és egy basszus alkotja a társulatot.
Az együttes rendszeresen koncertezik a világ legnagyobb hangversenytermeiben, évente több mint száz koncertet adnak többek között a londoni Royal Albert Hallban.
Játszanak a Sydney-i Operaházban, a Pekingi Nemzeti Előadó-művészeti Központban és a New York-i Carnegie Hall koncerttermeiben. Magyarországon 1978-ban léptek fel először, Tokajban pedig 2007-ben koncerteztek a Fesztiválkatlannak otthont adó egykori Patkó-bányában.
Hallgass bele a The King's Singers-be itt.
Fotó: Tokaj Fesztiválkatlan
A hétvégén Tokajban bornapokat is rendeznek "Testközelben, élőben a borászokkal" szlogennel azért, hogy a látogatók közelről ismerhessék meg a város hangulatát és borászati hagyományait.
A borászatokban és pincészetekben koncertekre, gasztronómiai bemutatókra és kóstolókra várják a vendégeket. A Paulay Ede Színháznál található ingyenesen látogatható borudvarban pedig péntektől vasárnapig jazz koncertek és DJ-k szórakoztatják a vendégeket.
A rendezvény keretein belül adják át a polgármesterek borát is, aminek különlegességét az adja, hogy a szőlőt a világörökségi borvidék 27 településéről adják össze. A bor kereskedelmi forgalomban nem kapható, az kizárólag reprezentatív célokat szolgál.