dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
8BIT: Büszke várak

8BIT - Büszke várak

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: 8BIT
Album: Keressük!
Szövegírók: Nagy Gergely (8BIT)
Zeneszerzők: Nagy Gergely (8BIT)
Dobrocsi Krisztián
Kiadó: Keressük!
Stílus: Szintipop, Pop
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 2361 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Büszke várak

Büszke várak állnak,
Lelkek kapcsa zárja.
Mégis egy-egy lélek
Az ajtaját kitárja.

Új hódítók jönnek,
Apró jelre várnak,
Mindent felégetnek,
Aztán továbbállnak.

Büszke vár a tiéd,
Ketten éltek benne.
Erős fal vesz körül.
Bárcsak elengedne!

Az enyém már csak emlék.
Állt, míg el nem hittem,
Hogy van élet ott kívül,
S most már semmim sincsen.

Új hódító lettem,
Apró jelre várok,
Felégetek most mindent,
Aztán továbbállok.

Nem venném el a másét,
A parancs írva tiltja.
Gonosz egyedüllét.
Úrrá lennék rajta.

Kérlek, nyisd ki kapud!
Add meg hát a jelet!
Felégetek mindent,
Aztán továbbmegyek.

A belső hang már szólít:
„Merre mész, te gyáva?”
Most hangosabban hallom.
Ez a hűség ára.

Hisz a legkönnyebb út
Felégetni annyi mindent.
Újból épül váram,
Mindentől megvédem.

Nem hittem el akkor,
Most már bátran várom,
Hogy van élet ott kívül,
De bent van az álmom.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás