Előadó: | AŽUR |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Bakos Zita |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Ha érzékeny a fül,
hallod, hogy hegedül,
a hamisságban jártas
férfi.
Ha érzékeny a száj,
érzed, hogy félrejár,
de nem törődsz a fájdalommal
bébi.
Ha érzékeny a test,
az egészen úgy fest,
hogy ez az éjjel ma is csak
a miénk.
Ha érzékeny az agy,
akkor engedd el magad,
és akard, hogy én legyek
a tiéd.
Legalább,
nem vagy egyedül,
előled menekül,
ha megint felad egy másért.
És fogja a kezed,
te meg el nem engeded,
amíg minden madár
párra nem talál.
Ha érzékeny az orr,
az úgyis kiszagol,
minden öblítőt és parfümöt
felismer.
Ha érzékeny a szív,
és mindig eltaszít,
tudod, hogy neked éppenséggel
ez kell.
Ha érzékeny a szem,
lehet, hogy elhiszem,
amit mutatsz nekem a felszínen
ma is.
Ha érzékeny a bőr,
az az életedre tör,
mert az érintésem sosem lehet
hamis.
Legalább,
nem vagy egyedül,
előled menekül,
ha megint felad egy másért.
És fogja a kezed,
te meg el nem engeded,
amíg minden madár
párra nem talál.
Jajj csak ne lennék ennyire függő,
csak ne lennék annyira gyáva,
hogy bebújtatom a lelkem
mindenféle cifra ruhába.
De én teljesen függő vagyok,
és olyan rohadtul gyáva,
hogy előtted meztelenül állok,
de úgy látszik minden hiába.
És ha végre egy kicsikét én is,
jobban bátrabb lennék,
én megmondanám neked egyszer,
hogy ez a ruha piros és nem kék.
Legalább,
nem vagy egyedül,
előled menekül,
ha megint felad egy másért.
És fogja a kezed,
te meg el nem engeded,
amíg minden madár
párra nem talál.
Nem vagy egyedül,
előled menekül,
ha megint felad egy másért.
És fogja a kezed
és te már elengedheted,
mert már minden madár párjára talált!
A parajdi térség kulturális életének erősítése is cél
Ötállomásos koncertsorozatot tartanak szeptemberben és októberben neves magyar és román zenekarok részvételével a székelyföldi Sóvidéken a térség turizmusának fellendítésére.
A szeptember 12-én kezdődő koncertsorozat célja
Új lendületet adni a parajdi bányakatasztrófa által sújtott térség turizmusának, erősíteni a helyi kulturális életet, és meghosszabbítani az idegenforgalmi idényt.
A koncertsorozat öt, különböző zenei stílust képviselő zenekart vonultat fel
Ezáltal minden korosztály számára tartogat élményeket. Szeptember 12-én a Csík zenekar fellépése nyitja a rendezvénysorozatot, majd szeptember 20-án az Intim Torna Illegál lép színpadra a parajdi Nemzetközi Töltöttkáposzta Fesztiválon.
Október 3-án a román zenei élet jeles képviselője, az elektronikus zenét és hiphopot román népzenei motívumokkal ötvöző Subcarpati mutatja be egyedi hangzásvilágát.
Október 11-én Pál István "Szalonna" és bandája muzsikál a szovátai Tökfesztiválon. A koncertsorozat október 17-én a Bagossy Brothers Company fellépésével zárul. A koncertek konkrét helyszíneiről később tájékoztatnak.
A rendezvények magyar állami támogatással valósulnak meg, helyi és megyei partnerek közreműködésével.
A koncertsorozat kapcsolódik a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás (Visit Harghita) által indított, Parajd községet élményturisztikai desztinációként népszerűsítő kezdeményezéshez.
Szeptember 12-én a Csík zenekar fellépése nyitja a
rendezvénysorozatot
Fotó: Csík zenekar/Vető Gábor
Folyamatosak az egyeztetések a vállalkozókkal és a lehetséges partnerekkel a turizmus fellendítése érdekében
A Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás rendszeresen egyeztet a parajdi turisztikai vállalkozókkal és lehetséges partnerekkel annak érdekében, hogy a Sóvidék újra vonzó, hiteles és sokszínű úti célként jelenjen meg a belföldi és nemzetközi turisztikai térképen.
Július 25-29. között a brit A Rosie World utazó blogger látogatott el a régióba, míg július 28-31. között 25 romániai influenszer és újságíró vett részt sóvidéki utazáson.
A látogatások célja az volt, hogy a résztvevők megismerjék a térséget, hogy utána hitelesen és sokoldalúan tudják bemutatni olvasóiknak, követőiknek.
Kiemelt kép: Bagossy Brothers Company