


| Előadó: | Láma |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Gerendás Péter |
|
Gerendás Péter |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Ha egy tündér arcú lány lelök engem a lépcsőn
s egy szerelmes éjszakán rendőrért kiált
Ha egy halk szavú jóbarát fejemhez vág egy téglát
s egy bizalmas cimborám sípcsonton talál
Ilyenkor szólj hozzám egy-két jó szót
Szólj hozzám egy-két jó szót
Ha egy vajszívű, bölcs tanár, aki maga a jóság
egy humánus délután mások alatt vágja a fát
Egy tiszteletre méltó úr, ki büszkén viseli sorsát
kínos üzleti ügybe ütötte bele az orrát
Ilyenkor szólj hozzám egy-két jó szót
Szólj hozzám egy-két jó szót
Ha nincsenek pálmafák, és kerülnek a csodák
s a villamos ajtaját az orrom előtt becsukják
A vidéki lány sem ír, előttem is üres a papír
már a Ludas Matyi sem ír, s a szerelem se részegít
Ilyenkor szólj hozzám egy-két jó szót
Szólj hozzám egy-két jó szót
Ha egy finom úri hölgy, egy igazi csodás dáma
s ahogy az évek múlnak, olyan lesz, mint egy bálna
Ha egy hűséges feleség, ki szeretve tiszteli férjét
s egy görbe este után elveszti a kis fejét
Ilyenkor szólj hozzám egy-két jó szót
Szólj hozzám egy-két jó szót



A nyárzáró négynapos rockházibuli 2026-ban is vár a Balaton partján: augusztus 26–29. között újra megnyitja kapuit Alsóörsön a TÁBOR Fesztivál.
A lassan két évtizede formálódó, összetéveszthetetlen hangulatú közösségi rendezvény a Pelso Kempingben várja a baráti társaságokat, motorosokat, a törzsvendégeket és a rockereket szerte az országból.
Miközben a hírek szerint a jövő nyár programjából több fesztivál is hiányozni fog, a TÁBOR továbbra is biztos pont marad: a rock- és metalrajongóknak ez adja a nyár egyik legjobban várt, igazi fesztiválélményét, jól ismert hazai és nemzetközi zenekarokkal, és hatalmas koncertekkel.
A Tábor Fesztiválon tényleg együtt vagyunk
A TÁBOR az a fesztivál, ahol a strandolás, a nappali csapatjátékok és a családbarát programok mind elérhetők a koncertek mellett.
A közösség ereje, az egy generáció óta épülő törzsgárda és a baráti, vendégszerető légkör továbbra is a fesztivál védjegye – ez az a nyaralás, ahová mindenki ugyanazért tér vissza: mert itt tényleg együtt vagyunk.
A 2026-os fesztivál időpontja már jó két hónapja ismert, és a Fanatik bérletek már el is fogytak.
Megérkezett az első fellépők listája
A névsor jól jelzi, hogy jövőre is kemény és karakteres rockhétvégére készülhetünk.
Érkezik a Tankcsapda, a Road, az Ossian, a Black-Out, a Depresszió, a Lord, a Sex Action és a Sing Sing, és ez persze csak a lista eleje még.
A további zenekarok és programok később válnak nyilvánossá, de a TÁBOR hagyományai alapján biztosra vehető, hogy ismét szuper hangulat, egész estés bulik, nagyszínpados himnuszok és sok-sok közös éneklés várja a rajongókat.
A helyszín változatlan, a hangulat változatlan, a társaság változatlan – a TÁBOR Fesztivál 2026-ban is ugyanaz a Balaton-parti házibuli lesz, amelyhez évről évre ezrek igazítják a nyár végét.