dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Follow The Flow: Maradok távol

Follow The Flow - Maradok távol

off off off off off
Nem tudja senki
Előadó: Follow The Flow
Album: Nem tudja senki
Megjelenés: 2019
Hossz: 3:00
Szövegírók: Fura
Vincze Gergely "BLR"
Zeneszerzők: Somogyvári Dániel
Szakács Gergő
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Maradok távol' dalszöveg ?
A dal az önkeresés, a bűntudat és a múlt terhének témáit járja körül, miközben a lírai én egy új kezdet reményében elvágyódik a világ zajától. A szövegben megjelenik a hibák beismerése, ugyanakkor a küzdés és az eltökéltség is, hiszen a főszereplő nem hagyja, hogy a múltja visszahúzza. A „táborverés” motívuma a belső menedék és az újrakezdés szimbólumaként jelenik meg, jelezve, hogy a múlt elől való menekülés nem feltétlenül a végső cél, hanem egy szükséges lépés az önismeret útján. A dal a magány és a remény kettősségére épül, hiszen bár a főhős távol akar maradni mindentől, mégis érzi, hogy egyszer talán visszatér. Összességében egy érzelmes, introspektív szám, amely az elengedés, a változás és az újrakezdés témáját dolgozza fel.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 17, összesen 25915 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Maradok távol

Annyi a hibám, amit vétettem
Mint csillag az égen
De ameddig tombol a tűz még bennem
Én hagyom, hadd égjen
Majd elmegyek, és ahol nem lát senki
Ott verek egy tábort
Ha a múltat nem tudom jóvátenni...

Még nem tudom, hol is a cél
És folyton ellenem dolgozik a szél
De nem fúj vissza, a bőröm páncélból van
A szívem pedig acél
Mindegy, hogy mennyire rögös az út
Elmegyek, nem számít a távolság
Csak veszem a bátorságot hozzá
És szedem a sátorfát

Nem lesz több üzenet
Itt hagyom mindenemet
Megyek, amíg van erőm
Ott húzom fel a táboromat
Ahol a lábnyomomat
Elmossa majd az eső

Annyi a hibám, amit vétettem
Mint csillag az égen
De ameddig tombol a tűz még bennem
Én hagyom, hadd égjen
Majd elmegyek, és ahol nem lát senki
Ott verek egy tábort
Ha a múltat nem tudom jóvátenni
Maradok távol

Az életem egy kalandregény
A társam a magány, a szeretőm a remény
Úgy megpróbálnám a szerencsém
De a balszerencse szerelmes belém
A szívem a motor, még várjon a pokol
Most szólok, hogy kicsit kések
Hogy hova sodort az élet
Elmondom majd, ha visszatérek

Nem lesz több üzenet
Itt hagyom mindenemet
Megyek, amíg van erőm
Ott húzom fel a táboromat
Ahol a lábnyomomat
Elmossa majd az eső

Annyi a hibám, amit vétettem
Mint csillag az égen
De ameddig tombol a tűz még bennem
Én hagyom, hadd égjen
Majd elmegyek, és ahol nem lát senki
Ott verek egy tábort
Ha a múltat nem tudom jóvátenni
Maradok távol

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás