


| Előadó: | Hamlet (Rockopera) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Arany János Horváth Zoltán Shakespeare William Lencsés Balázs |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Király:
Fiatal, s féktelen gyermek ő még
Szívében a bosszú tüze ég
Szeretné vissza az apja földjét
Pedig az jog szerint végleg miénk
Induljon hírnök nyomban a bátyjához
A hírrel, hogy öccse elért hazánkhoz
Ő bölcs és öreg, de nem is tud róla
Hogy öccsének milyen gyilkos a szándéka
Mihelyt már tudja biztos vagyok benne
Hogy szívében kétségnek helye nem lenne
És rögtön az ifjút vissza is rendelé
Hamlet:
Csak játssza, csak játssza a királyt
Pedig apámnak nyomában sem jár!
Laertes:
Esküvődre ím megtérnék
S holnap már el is mennék
Arra kérem kegyelmedet
Hogy ezt nékem engedje meg
Király: Polonius?
Polonius:
Hosszas, hosszas nyaggatással
Engedelmem így lett társa
Kérem fenség, hogy bocsássa
Király:
Megadom így néked azt, amit kérsz
Tudom, hogy Frankhonban boldogan élsz
Ha indulni vagy már ily hamar kész
Utadon mindvégig áldjon az ég
Ophelia:
Fogadd uram szolgálatom
Bár a bátyám igen távol
Apám és én itt maradunk
S téged így szolgálunk
Az mi engem még itt tart
A bátyád egyetlen fia
Szeretem őt teljes szívvel
Gondolattal s cselekvéssel
Király:
Köszönöm leányom nyilatkozásod
Őszinte beszéded és nyájasságod
Most uraim dolgukra mindenki távozzon el!



A Boglart Fesztivál jövőre is a nép- és világzene kedvelők kedvenc találkozási pontja lesz, egy igazi multikulturális zenei élmény augusztus 26. és 30. között Balatonbogláron.
A fesztivál bejelentette első fellépőit
Már biztosan velünk lesz a belga Enara Navaira, a horvát Veja és a szenegáli Afrikora, míg hazai fronton Okos Viola, az Obadu és természetesen a Góbé neve szerepel a fellépők között.
2026-ban hetedik alkalommal vár mindenkit az augusztus végi Boglart Fesztivál
A Boglart különlegessége, hogy míg esténként a zenekarok tagjai húzzák a talpalávalót, addig nappal tanárként adják tovább tudásukat: legyen szó konkrét hangszeres tanításról vagy éppen a zeneipari tudnivalókról.
A Boglart fesztivál és népzenei tábor, ahol fiatal tanároktól lehet elsajátítani a vonós és moldvai népzene csínját-bínját.
Esténként a legkülönfélébb hazai és nemzetközi nép- és világzenei előadók perdítik táncra az előadókat. Először lép fel a fesztiválon a belga Enara Navaira, míg a szenegáli Afrikora és az isztriai Veja már visszatérőként érkezik a Babel Campbe, Itthonról már biztosan rophatjuk Okos Viola, az Obadu és a fesztivált többek között megálmodó Góbé dalaira.
A koncertek után táncházzal, nép- és világzene alapú elektronikus zenével folytatódik a buli
A táborozók a hangszer- és tánctanulás mellett különféle zenei workshopokon is részt vehetnek, ahol megismerhetik a külföldi előadók hangszereit, zenéjét és kultúrájukat is, és természetesen a közös muzsikálás sem marad el.
A tavalyi debütálás után ismét lesz showcase része is a fesztiválnak
Itt a hazai előadók és zenei szakemberek találkozhatnak külföldi kollégáikkal, eszmét cserélhetnek, tanulhatnak egymástól. A Boglart az elmúlt hét év alatt egy igazi multikulturális zenei eseménnyé nőtte ki magát, ahol négy napon át minden a zenéről és a találkozásokról szól.
Az early bird kombinált bérletek és a fesztivál bérletek mellé most ajándék vászontáska is jár a vásárlóknak.
Fotók: Boglart