dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Hamlet (Rockopera): A szellem dala

Hamlet (Rockopera) - A szellem dala

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Hamlet (Rockopera)
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 5411 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

A szellem dala

Szellem:
Fiam vagy, véremből lettél
Erőt és elmét mind tőlem nyertél
Szerettelek és neveltelek
Hogy életed mindig boldog legyen
Fiam vagy, véremből lettél
Átadtam neked mindent, mi érték
De most csak égek a pokol tüzében
Míg bűne letisztul a földi létnek
Egy ember miatt kell most így szenvednem
Kinek csúf tette feldúlja lelkedet
Felforr a véred, és elönt a gyalázat
Bosszuld meg halálát, ha szeretted apádat

Hamlet: Apámnak baleset okozta halálát
Nem élte túl egy kígyó marását

Szellem: Hazugság, hogy véletlen történt
Ezzel leplezték a gyilkos tettét
Fülembe mérget csepegtettek
Mely legyőzte azonnal a testemetHazugság, hogy kígyó a gyilkos
De sírba rejtve őrzik a titkot
Már el is hitték, hogy eltemették
De bosszuld meg fiam, ha szerettél
Egy ember miatt kell most így szenvednem
Kinek csúf tette feldúlja lelkedet
A kígyó, mely apádat halálra marta
Trónjára ült, s a koronát hordja

Hamlet: -Nagybátyám? Az átkozott.

Király: Volt egy koronám, volt egy országom
Volt egy életem, s volt egy nagy álmom
Volt egy otthonom, és volt egy feleségem
Volt egy fiam, s benne reményem
Elvette mindezt az átkozott barom
Saját testvérem lett a gyilkosom
Királyném teste hogy mélyül a sárba
Mert ganéj került a királyi ágyba
Bűneim virágján ölt meg az álnok
Vétkeim után nem volt gyónásom
Hát ne tűrd el, hogy békében éljen
Bosszuld meg fiam, ha van benned vérem

Hamlet: Esküszöm, hogy bosszút állok
Esküszöm, hogy megtorlom halálod
Ez lesz életem egyetlen vágya
Az átkozott gyilkost csúf halál várja

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Sisi életét viszi színre októberben az Erkel Színház

A színpadon köszönthetjük – mások mellett – Vágó Bernadettet, Bori Rékát, Ember Márkot, Serbán Attilát, Veréb Tamást, Szinetár Dórát és Puskás-Dallos Pétert is.


Lebilincselő utazásra hívja a nézőket a Habsburgok fényűző, mégis tragikus világába a Sisi életét megidéző Elisabeth című musical. A világ számos országában méltán híressé vált darab magyar adaptációját október 3-tól mutatja be az Erkel Színház. Most az eddig titkolt szereposztásról is lehullt a lepel. 

 

Több mint 30 éve debütált a bécsi Theater an der Wien színpadán, és azóta is a musicalirodalom legkiemelkedőbb alkotásaként, világszerte kultikus darabként tartják számon a Habsburg császárné, Sisi sorsának egyedi arcát bemutató, Elisabeth című darabot. 


Az előadás nem csupán egy történelmi musical, hanem egy mélyen emberi dráma a szerelemről, veszteségről és a halál elkerülhetetlenségéről, amely új megvilágításba helyezi a császárné alakját és örökségét. Michael Kunze szövegkönyve és Sylvester Levay zenéje egyaránt arra törekszik, hogy Sisi életének árnyalt, érzelmekkel teli oldalát tárja fel, miközben a Halál karaktere nemcsak fenyegető, hanem szenvedélyes és szinte szerelmes figuraként jelenik meg a színen. A darab a zenés színház műfajában újszerű módon ötvözi a történelmi eseményeket és a személyes sorsokat. Szente Vajk rendezése pedig egyedi megközelítést kínál azzal is, hogy 


Sisi életszakaszait kettéválasztva külön szereplőt szán a fiatal és az érett, nőiességében kiteljesedett címszereplő megformálására.

 

A színház ezúttal is különleges módját választotta a szereposztás bemutatásának


Az Erkel homlokzatáról egy többszáz négyzetméteres fátyol ereszkedett alá az épület előtt összegyűlt közönség segítségével, megidézve ezzel Sisi – az előadásban is hasonlóan visszatérő - esküvőjét. Ezután lebbent le a fátyol a darab szereposztásáról is. Eszerint Elisabeth szerepét Vágó Bernadett és Bori Réka játssza, a fiatal Sisit Kovács Gyopár és Pásztor Virág alakítja. Puskás-Dallos Péter és Cseh Dávid Péter Ferenc József, míg Veréb Tamás és Koltai-Nagy Balázs a Halál szerepében lép színpadra. Luigi Lucheni Ember Márk és Serbán Attila lesz az Erkelben, Zsófia főhercegnőt pedig Szinetár Dóra alakítja.


Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás