


| Előadó: | AWS |
|---|---|
| Album: | Fata Morgana |
| Megjelenés: | 2011 |
| Hossz: | 3:48 |
| Szövegírók: |
Siklósi Örs |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Edge Records (HMR Music Kft.) |
| Stílus: | Modern Metal |
| Címkék: | Keressük! |

Millions inside were the sun feeded beasts.
Emptiness descending for every suggestive.
Oh no, I waited too much for your destructive lines.
My rain will cleanse every creep from this ground.
I heal now, I heal behind, away from the sun.
What throw me down to dust, to the shadow growing past.
This is an eternal run.
Oh no, I waited too much for your destructive lines.
My rain will cleanse every creep from the ground.
Let’s hear this pray and run through to the night!
The ancient mantra instructs us to run.
I heal now, I heal behind, away from the sun.
What throw me down to dust, to the shadow growing past.
This is an eternal run.


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton