


| Előadó: | Hamlet (Rockopera) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Arany János Horváth Zoltán Shakespeare William |
|
Lencsés Balázs |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Rockopera betétdal |
| Címkék: | Keressük! |

(Király):
Bűnös a világ, amelyben élek
Sehol nincs már bűntelen lélek
Mentséget én már nem kérek
Tudom mit tettem halálos vétek
Véremet öltem a hatalomért
Nőért, pénzért és a dicsőségért
Feladtam lelkem tisztességét
Ezért míg élek nem lelek békét
De mért bánjam meg bűneimet
Hisz enyém mindaz, amiért tettem
Ezen a földön nem húz le örvény
Mert vétkem révén enyém a törvény
Ezen a földön nem húz le örvény
Mert vétkem révén enyém a törvény
Ó kegyes irgalom, a bűnt segíted
Mert a bukott csak könyörög érted
Amivel vétkét már el is felejti
S bűnös életét továbbra is éli
Ó milyen egyszerű lenne így élnem
Gyilkolás után csak kegyelmet kérnem
De mit tehet az, ki bánni képtelen
Hogyan is lehetne a véres vértelen
Mert hogy bánjam meg bűneimet
Hisz enyém mindaz, amiért tettem
Ezen a földön nem húz le örvény
Mert vétkem révén enyém a törvény
Ezen a földön nem húz le örvény
Mert vétkem révén enyém a törvény
Azonban ott fenn nincs kibúvó
Egyedül marad minden kihívó
Ott szembejön mindaz, mit tettem
Bevallok mindent, mit elkövettem
Gyengíteném a büntetésem
Hajolj térdem, lágyulj szívem
Próbát teszek, így nem veszítek
Bűneim után most irgalmat kérek
Hamlet: Ott van az álnok most megölhetném
De neki ezzel csak megkegyelmeznék
Hisz imádkozik, tisztul a lelke
Urunk előtt így csökken a bűne
Később majd, hogyha részegen hempereg
Zabál és játszik, vagy nővel kéjeleg
Leszúrom én, hogy a pokolra jusson
Kegyelmet a disznó senkitől ne kapjon sohase már
Ne kapjon sohase már



2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t.
Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban.
A Geszti Péterhez kapcsolódó dalszövegek itt.
A POPTIMISTA nem nosztalgiaest. Bár Geszti hamarosan megjelenő, POPTIMISTA című albumának dalai a hetvenes–nyolcvanas évek ropogós disco és funky világából merítenek, a szövegek és az üzenet nagyon is a jelenről szólnak.
Ez a zenei világ nem visszafelé néz, hanem előre: felszabadító, táncos, közösségi élményt kínál egy olyan korszakban, amikor erre különösen nagy szükség van.
A koncert különleges jelentőséggel bír azok számára is, akik ott voltak a dupla telt házas Geszti Sixty Aréna show-n. Az a produkció mérföldkő volt Geszti koncertjeinek történetében; a POPTIMISTA SHOW erre az élményre épít, de nem ismétel – hanem emeli a tétet. Nagyobb térben, új zenei anyaggal, új vizuális koncepcióval viszi tovább azt a közösségi energiát, amely a Sixty koncerteket jellemezte.
A POPTIMISTA SHOW középpontjában a tánc, a felszabadulás és az együttlét áll. Akár a tánctéren, akár ülve, énekelve kapcsolódik be a közönség, az este közös élménnyé válik. Geszti koncertje egyszerre szól az új dalokról és azokról a slágerekről, amelyek generációk számára váltak meghatározóvá – új hangzásban, új lendülettel.
„A POPTIMISTA számomra nem csak egy koncert cím, hanem egy döntés.
Döntés amellett, hogy ebben a zavaros, bizonytalan világban nem bezárkózunk, hanem nyitunk egymás felé, a pozitív gondolkodás felé, a popzene erejével.
Ez a show arról szól, hogy együtt, zenével, tánccal és humorral visszavesszük azt az energiát, amit a hétköznapok gyakran el akarnak venni tőlünk.” - Geszti Péter
„A diszkózene nem póz volt, hanem felszabadított minket, amikor táncba vitt.
Engem ez érdekel: hogyan lehet ezt az egyszerű életigenlést újra megszólaltatni, mai szövegekkel, mai dalokkal. Ezért mondom, hogy nekem a poptimizmus nem retro – ez a holnap nosztalgiája.” - Geszti Péter