dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
ZUP: Bolond

ZUP - Bolond

off off off off off
Album: nincs kép
Megtekintve: Ma 1, összesen 2417 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Bolond

Maga bolond! És a bolondját járatja velem
Mit képzel, honnan jöttem?
A falvédőről? Vagy inkább messzebbről érkeztem?
Maga miatt fékeveszetten
Szolgalelkemmel a végtelenségig kényeztettem

Nem várok, inkább ma beváltom a hullócsillagom
Kötéltáncos lettem szelíd pávatáncosból.
Szememre köss sötét szalagot,
Ne lássam, hogy a vesztembe rohanok
A védőhálóba vetem minden bizodalmam

Bárcsak megnyílna a föld,
Hogy a túloldalra kerülj
Virágok nyílnak az arcomra
Kifordul a világ négy sarka
Ez a búcsú már így is magasztos
Ez holtbiztos

Óh, milyen okos, bárhonnan is nézem
Fejvesztve szaladtam volna, ha ezt hamarabb észlelem
Most már csak maga, maga miatt nyomatom ezt a magázódást
Elég nyilvánvaló, hogy ez csak parasztvakítás

Bárcsak megnyílna a föld,
Hogy a túloldalra kerülj
Virágok nyílnak az arcomra
Kifordul a világ négy sarka
Ez a búcsú már így is magasztos
Ez holtbiztos

Maga bolond! És a bolondját járatja velem
Én meg úgy teszek, mint aki először flesseli ezeket
Kötéltáncos, pávatáncos...tökmindegy! Úgyis visszatáncolok
Egy szavadba kerül... Szörnyű!
Na hagyj már végre egyedül!

Bárcsak megnyílna a föld,
Hogy a túloldalra kerülj
Virágok nyílnak az arcomra
Kifordul a világ négy sarka
Ez a búcsú már így is magasztos
Ez holtbiztos

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Zanzibar és Rómeó Vérzik egy estén az Akvárium Klubban

Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.






A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.


- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot 


- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna. 




Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy 


olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt. 


Zanzibar-dalszövegek itt.


Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül


Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint 


Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.

 

Rómeó Vérzik-dalszövegek itt.


A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.

 


 

 

Kiemelt kép: Zanzibár

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás