Előadó: | Berta Zsolt |
---|---|
Album: | Luk van |
Megjelenés: | 2016 |
Hossz: | 4:19 |
Szövegírók: |
Berta Zsolt |
Berta Zsolt |
|
Kiadó: | Hunnia Records |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Sercen és fellobban, tenyerem védi, egy arc hozzáhajol
Pislogó fényében látszik egy felrepedt száj és egy véres orr
Köszönöm, barátom!, szól és a szemembe néz
Szavakat fúj ki a füsttel: Nincs semmi vész!
Kilencen jöttek rám, nagydarab fickók, de hidd el, nem jártak jól
Az arcomat nézed? Ugyan, ez csak egy karcolás, semmi komoly
De láttad volna őket, az ám, haver!
De elég a szóból, nem nagy ügy, felejtsük el!
Bárhogy is, élni muszáj
Hazug „szavakban fürdik a száj”
Ha százszor elgázolnak, akkor is… kelj fel és járj!
Sercen és lobban egy sötét kapualjban, fényében látszik egy nő
Rövid kis szoknyában, apró kis kabátban várja, hogy jöjjön vevő
Köszönöm, barátom!, szól és az ölemhez nyúl
Ha meggondolnád, én itt leszek, ha esik, ha fúj
Az arcomat nézed? Hidd el, barátom, nem volt mindig ilyen
Azelőtt sohasem ütött meg, szép voltam, fiatal… persze, ki nem?
De ne nézz már így, hisz nem is ismered!
Hirtelen eljár a keze, de attól még szeret
Bárhogy is, élni muszáj
Hazug „szavakban fürdik a száj”
Ha százszor elgázolnak, akkor is… kelj fel és járj!
Sercen és lobban és kialszik, amint egy könnycsepp éppen ráhull
Köszönöm, barátom!, szól és elfordul, ahogy a szeméhez nyúl
Másikat gyújtok, az meg a körmömre ég
A hátának felelem: ugyan, semmiség!
Körömszakadtáig hazudj, ha kell!
Neked is jár egy tánc valakivel
Hazudj ha kell, hazudj magadnak,
Ha így érzed magad győztesnek, szabadnak
Bárhogy is, élni muszáj
Hazug „szavakban fürdik a száj”
Ha százszor elgázolnak, akkor is… kelj fel és járj!
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik