Előadó: | Mrs. Columbo |
---|---|
Album: | [Re]make Up |
Megjelenés: | 2011 |
Hossz: | 02:38 |
Szövegírók: |
Prince Roger Nelson |
Prince Roger Nelson |
|
Kiadó: | Magneoton |
Stílus: | Jazz pop |
Címkék: | Keressük! |
You don't have to be beautiful
To turn me on
I just need your body, baby
From dusk till dawn
You don't need experience
To turn me out
You just leave it all up to me
I'm gonna show you what it's all about
You don't have to be rich to be my girl
You don't have to be cool to rule my world
Ain't no particular sign I'm more compatible with
I just want your extra time and your
...Kiss
You got to not talk dirty, baby
If you wanna impress me
You can't be too flirty, Mama
I know how to undress me, yeah
I want to be your fantasy
Maybe you could be mine?
You just leave it all up to me
We could have a good time
You don't have to be rich to be my girl
You don't have to be cool to rule my world
Ain't no particular sign I'm more compatible with
I just want your extra time and your
...Kiss
Yes
Oooh
Aw
I think I wanna dance
Uh
Gotta, gotta, oh!
Little Girl Wendy's Parade
Gotta, gotta, gotta
Women, not girls, rule my world
I said they rule my world
Act your age, Mama!
Not your shoe size
(Not your shoe size)
Maybe we could do the twirl
You don't have to watch Dynasty
To have an attitude (Uh)
You just leave it all up to me
My love... will be your food
Yeah
You don't have to be RICH TO BE MY GIRL
YOU DON'T HAVE TO BE COOL TO RULE MY WORLD
AIN'T NO PARTICULAR SIGN
I'M COMPATIBLE WITH!
I just want your extra time
And you-ou-r
...Kiss.
Budapesten ad koncertet augusztus 5-én a svéd gitárzseni, Yngwie Malmsteen
40 éves jubileumi európai turnéja keretében a MOMKult színpadán lép majd fel. A programban a korai sikerek, így a Rising Force, a Trilogy és az Odyssey mellett a közelmúlt legjobb lemezei, azaz a Spellbound, a World on Fire és a Parabellum dalai is előkerülnek majd.
Yngwie J. Malmsteen olyan családba született, amelyben klasszikus zenészek és operaénekesek is voltak. Ötödik születésnapjára kapta első gitárját, és hét évesen kezdett el komolyabban játszani. Kezdetben a blues inspirálta, ám hamar elbűvölte a hegedűművészek – például Nicolo Paganini és Antonio Vivaldi – hangzása és elképesztő technikája.
A klasszikus hegedűs virtuozitás mellett J.S. Bach és más barokk zeneszerzők megközelítését is beépítette saját zeneszerzői és hangszerelési stílusába. Ennek eredményeként született meg az, amit ma neoklasszikus hard rockként ismerünk.
Tizenévesen érkezett Amerikába, ahol több lemezfelvételt követően, 1984-ben jelentette meg Rising Force című szólólemezét; azt az albumot, amely gyakorlatilag forradalmasította a rockgitározást. Ez a lemez mérföldkövet jelentett a neoklasszikus rock és metal műfajában, ötvözve a klasszikus zeneszerzést a szédítő tempóval és a hard rock hangszereléssel. Az olyan számok, mint a Black Star és a Far Beyond the Sun évtizedek óta állandó elemei koncertjeinek.
Az idei turné részben ezt az úttörő albumot ünnepli, de Yngwie a Parabellumig bezárólag több mint harminc lemez számaiból válogat majd, felölelve a négy évtizedet.
„Minden este, amikor színpadra lépek, 40 éve írt dalokat játszom, de minden alkalommal megpróbálom máshogy előadni őket”
– mondta Malmsteen a Classic Rock magazinnak pár éve. „Nem vagyok zenegép. És ettől lesz ez igazán izgalmas. Minden alkalommal, amikor kezemben a gitár, egy új érzés fog el, és ez boldoggá tesz.”
Az idei turné kapcsán Malmsteen elmondta: „Nagyon izgatott vagyok, hogy ismét turnézhatunk, és megemlékezhetünk a szólókarrierem indulásáról Ez egy hihetetlen utazás volt, és még mindig úgy érzem, mintha csak most kezdődne. Nem juthattam volna el idáig a rajongók nélkül, akiknek köszönöm az évek során nyújtott támogatást. Alig várom, hogy együtt hozzunk létre új csodákat! More is more!”
A különleges koncertre Budapesten augusztus 5-én kerül sor: exkluzív helyszínen, a MOMKult színpadán lép fel Malmsteen. A koncertre álló- és ülőjegyek korlátozott számban kaphatók.
Fotó: Yngwie Malmsteen x LiveSounds