dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
DAA, Dóka Attila Akusztik: Itt van az éjjel

DAA, Dóka Attila Akusztik - Itt van az éjjel

off off off off off
Rejtsd el szíved!
Előadó: DAA, Dóka Attila Akusztik
Album: Rejtsd el szíved!
Megjelenés: 2018
Hossz: 02:52
Szövegírók: Dóka Attila
Zeneszerzők: Dóka Attila
Kiadó: ECDC
Stílus: Alternatív
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 2252 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Itt van az éjjel

Hiába halnak sorra a szavak
Összekötnek az éjjeli hidak
És átkelünk rajtuk, bár nem szabad
Összeér kezünk, de álom marad

Hogy örökké lesz majd kéklő vászon
Fent az égen és mindig látom
Sárga a napfény, barna a szemed
Új évszak jön a régi helyett

Mégis mi mindig ugyanott járunk
Éjjel vagy nappal hazatalálunk
És egymás váltjuk a karosszékben
Sosem volt házunk kiskertjében

Itt van az éjjel
Te nem vagy sehol
Itt van az éjjel
Csak egy madár dalol
Itt van az éjjel
Annyira vártam
Itt van éjjel
Hogy szemedet lássam

Elporlad lassan az összes évünk
Volt rá időnk, hogy megbékéljünk
Annyira nehéz a döntés súlya
Letenném már, mert szívem bánja

Itt van az éjjel
Te nem vagy sehol
Itt van az éjjel
Csak egy madár dalol
Itt van az éjjel
Annyira vártam
Itt van éjjel
Hogy szemedet lássam

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Kökény Attila és Rakonczai Viktor új dala a nyár legforróbb darabja: Veled elrepülnék

Egy sodró lendületű, fülbemászó nyári szerelmes felvétel, amely már az első hallgatás után ott marad a szívben. A szerzemény új színt hoz Kökény Attila zenei világába: egyszerre szenvedélyes, felszabadító és modern.

 

Veled elrepülnék bárhová, ahol csak te vagy és senki más - hangzik el a refrénben, amely egy olyan kapcsolatot idéz meg, ahol a világ megszűnik létezni, és csak a másik számít. 


Kökény Attial-dalszövegek itt.


Ezt a szerelmi ívet pedig a közönség már jól ismerheti, hisz a tavalyi nagy sláger, a „Ha újra látlak” érzelmi töltetét élhetjük át oldva a nap évszakának könnyed érzelmeivel.A szám zeneszerzője ismét Rakonczai Viktor, akinek érzékenysége és zenei világa már számtalan slágert eredményezett az elmúlt évtizedekben. 


A „Veled elrepülnék” újabb bizonyítéka annak, hogy Rakonczai Viktor egyedi zenei kézjegye mennyire működik a mai popzenében – érzékeny, mégis magával ragadó.

 

A dalszöveget Kökény Attila, Rakonczai Viktor és Orbán Tamás közösen írták, ahogy azt már korábban is megszokhattuk tőlük – a trió ismét pontosan eltalálta, mi az, ami egyszerre igaz, mai és átélhető.


- Szerencsés ember vagyok, aki már megtapasztalta a valódi érzelmeket.


Talán éppen ezért lett ez az alkotás ennyire őszinte, kitárulkozó és emberközeli, könnyű volt belehelyezkednem ebbe a témába. Olyan dalt akartunk írni, amitől az embernek kedve támad elindulni valahová... valakivel - mondja Kökény Attila. 



 

A dalhoz készült videóklipet a Balaton egyik legszebb részén forgatták: egy hangulatos szőlőbirtokon, egy pincészetnél, majd egy katamarán fedélzetén, a nyílt vízen. A képi világ szinte mediterrán – napsütés, barátok, nevetés, poharak koccannak, hajszálban szél – az a fajta pillanat, amit legszívesebben megállítanánk örökre.


Ebbe a dalba, mint a vitorlás árbócába, bárki bele tud kapaszkodni, aki már szeretett valaha szívből.


Fotó: Kökény Attila x Rakonczai Viktor

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás