Előadó: | Irie Maffia |
---|---|
Album: | 15 |
Megjelenés: | 2021 |
Hossz: | 3:12 |
Szövegírók: |
Sena Dagadu Kéri András a.k.a. MC Columbo Marsalkó Dávid Thomas Kemon Wesley |
Horváth Gáspár a.k.a Jumo Daddy Kéri András a.k.a. MC Columbo |
|
Kiadó: | Irie Maffia Productions |
Stílus: | Ragga |
Címkék: | Keressük! |
[CHORUS: Columbo]
A tegnap most is széttép
De még élénk bennem egy kép
A hajnali kör együtt volt jó
Valahol van róla fotó
[VERSE1: Sena]
Álmodnék ma reggel szépet
Az emlékeimből egy képet (ou-oh)
A hajnalba lépek és
Atyám ne nyúlj hozzám, mert most jó
Tekerd a lemezeket én emeltetem a kezeket fel
Fel - felfelé, amíg a nap nem kúszik az ég felé
[CHORUS: Columbo, M. Dávid, Sena 2X]
A tegnap most is széttép
De még élénk bennem egy kép
A hajnali kör együtt volt jó
Valahol van róla fotó
[VERSE2: M. Dávid]
Amikor a rövidezés elindul már mindegy
Hogy min vagy túl, min vagy túl (ay)
Amikor a szomorúság elmúlik
És minden cool, minden cool (ay)
Nyakra csókok, gyakran bókok éreznem kell (oh yeah, tudod hogy)
Akarlak Téged minden félelmeddel
[CHORUS: Columbo, M. Dávid, Sena 2X]
A tegnap most is széttép
De még élénk bennem egy kép
A hajnali kör együtt volt jó
Valahol van róla fotó
[VERSE3: Kemon]
Hol áll a fejem? Még azt keresem
Azt hiszem jól vagyok, de nem teljesen
Színes volt az esténk mint a festék
Tele volt a poharunk de rendszeresen (that’s right)
Jöttünk - mentünk, körülnéztünk
Koccintottunk, ünnepeltük az életet
Az egészséget, meg a létet..ez volt a nagy menet!
[BRIDGE: Sena]
Ou-o-oh, az éjszaka forró
Igyunk még egy utolsó hajna likőrt
Ou-o-oh, éljünk szeressünk
Menjünk, legyünk örökké boldogan együtt
[CHORUS: Columbo, M. Dávid, Sena 4X]
A tegnap most is széttép
De még élénk bennem egy kép
A hajnali kör együtt volt jó
Valahol van róla fotó
Az Enter Shikari, a brit elektro/indiecore kulcszenekara egy exkluzív európai klubturnéval zárja az évet, és 2025. október 29-én Budapesten, a Dürer Kertben lépnek fel.
A hét nagylemeznél járó St Albans-i zenekar a Slipknot-féle „Knotfest Australia 2025” fesztiválturné után, az év végén Európa klubjait veszi célba, hogy eljusson olyan országokba is, ahová az elmúlt években nem volt lehetőségük.
Az Enter Shikari mind a hét albuma bekerült a brit albumlisták top ötjébe a megjelenésük hetében, az A Kiss for the Whole World pedig a zenekar első hivatalos #1 helyezett lemeze lett az Egyesült Királyságban.
A zenekar számos díjat nyert, többek között a "Best Live Band" (Legjobb élő zenekar), "Best UK Artist" (Legjobb brit előadó) és "Best Album" (Legjobb album) kategóriákban olyan médiumoktól, mint a Kerrang!, a Rock Sound, a Heavy Music Awards és az NME. 2020 nyarán a zenekar együttműködést jelentett be a helyi St Albans City FC futballcsapattal mezszponzorként.
Az énekes-dalszerző Rou Reynolds eddig négy könyvet publikált a Faber Music kiadóval, ezek közül a legambíciózusabb a A Treatise on Possibility volt 2021 nyarán. A Standing Like Statues – The Enter Shikari Biography 2022 októberében jelent meg, amelyet Luke Morton, a Kerrang! magazin szerkesztője írt.
Az Enter Shikari eddig körülbelül 3000 koncertet adott világszerte
Köztük három nagyszabású arénaturnét az Egyesült Királyságban. Pályafutásuk elején olyan legendás bandák előzenekaraként játszottak, mint a The Prodigy, a Linkin Park és a 30 Seconds to Mars. Számos nagy fesztiválon is felléptek, többek között a Szigeten, a Rock am Ringen, a Rock im Parkon, a Mystic Festivalon, a Rock for People-n és a brit Download Festival fő színpadán.
2023 májusában headlinerként léptek fel az Egyesült Királyságban a Slam Dunk Festival Hertfordshire-i és a Leeds-i állomásain. 2024 februárjában először játszottak a Wembley Arénában, ahol a turné során
minden eladott jegyből 1 fontot adományoztak a Music Venue Trust szervezetnek a brit kis zenei klubok támogatására.
Az Enter Shikari tagjai
• Rou Reynolds – ének / elektronika
• Rory Clewlow – gitár / vokál
• Chris Batten – basszusgitár / vokál
• Rob Rolfe – dobok / vokál
Diszkográfia
• Take to the Skies (2007)
• Common Dreads (2009)
• A Flash Flood of Colour (2012)
• The Mindsweep (2015)
• The Spark (2017)
• Nothing Is True & Everything Is Possible (2020)
• A Kiss for the Whole World (2023)
Jegyek itt.