dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Enájel: Ki Ha Én Nem

Enájel - Ki Ha Én Nem

off off off off off
Antiszoc
Előadó: Enájel
Album: Antiszoc
Megjelenés: 2017
Hossz: 0:00
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3390 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ki Ha Én Nem

Te nem tudod mi nekem a rap
Te nem futod a köröket le /Mint én/
Te nem tudod mi az ami fáj nekem, mi van ide bent
Térképen a nevem és kész
Mind kirabolnátok, vágom
Én minden így látok, várok
Míg beszél a szátok töltöm a coltot
És viszem a boltot
Vágom a fajtád
Csak érdekből nyomja a hajrát
Szállj le a földre, az ég az én pályám
Az éj rám vár, állj! Neked ez fáj?
Megy a hiphop fight night
Biztosan feltüzel pár lányt
Ha már hánytál eleleget és másra vágynál
Várj már meg légyszi az ágynál
Szarok a háborúra ha pörög a rúdon a ribi
Az öribari beharizik ha nem ő az alibi
Kell a vidi a didiről. valaki fogja a phoneom
Míg a karjaim köré fonom (Aztat' csókolom)
Szemetebb a szövegem a szokottnál
Van lány aki gyűlöl de leszopott már
Csak a biznisz hajt már, csak a biznisz hajt rám
Kötöm a köteleket, fellógatom a dögöket
Ha vállon veregetik a gecik az amatőröket
De neked elég a szar is ha szerinted ez is az
De ezzel mit is bizonyítasz?
Hagyjuk! Pattent a dumám
Ballagj a lábnyomom után
Túl sok a lotyó ki köpköd rám
Te jössz de a dumát is löknöd kár

Ki ha én nem... Pakol össze téged szövegileg

A sok tini visít ha lövik a piszit
Szobafogság ha szar a bizi gyere haza tízig
Fasz nélkül bedepizik de a cicik
Lógnak a klubba majd haza viszik
Ha 18 vagy már (Vagy már?)
Adná ha többet is adnál (Hagyd már!)
Csak szólok a pasid kihasznál
Ha rendesen kapsz már
Dobj rám egy VH-t ha basznál
Mindig a lé meg az egó
Holott se verda, se villa, se meló
Az imidzsért minden eladó
Dobd a kp-t azt hello!
Addig tolom a dumát, amíg dagad a zsebem
Ha beledadog egy degenerált prekk lesz
Lebetűzöm neked, tűzön-vízen átmegyek hülyegyerek
Én nyerek, te itt csak vesztesz
Itt más nem lesz
Nem kellesz, jobb hogy ha veszed a tiplit
Mutogasd másnak a szarod
De itt mutogatnod nincs mit
Léphetsz messzire el
Lesz mire emlékezned
Nem tervezted, ezt most veszted
Szóval jobb lesz ha újrakezded /Mert én/
Hazabaszom a magyarokat, akarok olyanokat
Akivel a kanyarokat beveszem
Haladok az utamon, aki utál a faszomat
Eheti meg, ha beveszi tövig a kalapom emelem
Dobom a jelet, televerem vele az eget
Ha kelek a fenekeden kenem el a tejet
De veled etetem baba ha nyeled
Adom a jelet ha megyek
Mutatod a helyet ahelyett, hogy fejedet
Kened vele be
Néznek a verebek
De neked az a szeretet ha terepen a pina reped
Nekem a rap a remek, leverek ha remeg a kereked
Ha te neked a keret ha rakod a felet
Mehet a menet ha mered de neked nehéz
Szeret aki szeret de a retek aki lenéz
Nyeli a savat, nagy a falat amit harap
Ez a mai nap a tapasztalat neked faszkalap

Ki ha én nem... Pakol össze téged szövegileg

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Moby visszatér Budapestre - újra élőben hallhatjuk az elektronikus zene ikonikus alakját

Az elektronikus zene úttörője és a kortárs kultúra egyik legnagyobb hatású alakja, Moby 15 év után ismét Magyarországon lép fel - 2026. augusztus 1-jén egy teljesen új koncertélménnyel várja a közönséget. 





Az elismert művész a Budapest Park színpadán ismét életre kelti azt a zenét


Azt a zenét, amely már több mint három évtizede formálja a modern hangzás érzéki és gondolati dimenzióit. 


Moby dalai hosszú évek óta emberek millióinak legbensőbb pillanataihoz kapcsolódnak - és ma is ugyanazzal az érzelmi súllyal szólalnak meg. 


Moby-dalszövegek itt.


Moby megújult élő koncepciót hoz a színpadra


A több mint egy évtizednyi szünet után 2024-ben visszatérő művész 2026-ban nagyszabású turnéra indul, Az ambient textúrák, a rave-energiát hordozó ritmusok és a lélekteli vokálok új intenzitással szólalnak majd meg a Budapest Parkban. 


A műsorban helyet kapnak időtlen klasszikusai, pályája kevésbé ismert gyöngyszemei, valamint friss, újraértelmezett hangszerelések - ahol a nosztalgia és a mai hangzás egyszerre van jelen.


Művészet és felelősség – így írta be magát a zenetörténelembe


Az 1999-es Play c. album több mint 12 millió példányban kelt el, és minden idők egyik legmeghatározóbb elektronikus lemezeként tartják számon. A Porcelain, Natural Blues, Why Does My Heart Feel So Bad? és Honey mára kulturális alapvetésekké váltak.


Számok, amelyek egy korszak hangulatát hordozzák


Why Does My Heart Feel So Bad?

Porcelain / Beach

Lift Me Up


Moby volt az első előadó, aki egy teljes album minden dalát filmekhez, sorozatokhoz és reklámokhoz licencelte – új korszakot nyitva ezzel a zeneiparban.


Pályája során több mint 20 millió eladott lemezzel, rangos díjakkal – többek között MTV, Billboard és Grammy-jelölésekkel – írta be magát a zenetörténetbe. 


Dolgozott David Bowie-val, a Public Enemyvel, Ozzy Osbourne-nal, a Beastie Boys-szal és a Daft Punkkal is; remixei a mai zenei színtér meghatározó alkotásai.


Moby zenei munkája mellett aktív humanitárius tevékenységet is folytat


Többek között támogatja a Humane Society, az ACLU és az Institute for Music and Neurologic Function szervezeteket. Filmkészítőként a Little Walnut produkciós céget vezeti, nevéhez fűződik a nemzetközi fesztiválokon díjazott Moby Doc és Punk Rock Vegan Movie című dokumentumfilm is. Jelenleg Tecie címmel egy játékfilmen dolgozik, amelynek bemutatója 2026 nyarán várható.


A hangulat, amitől minden más


A ’90-es években New York szűk, félhomályos lakásaiból indult útjára az a lo-fi elektronikus világ, amely mára globális zenei szimbólummá vált. 


Moby zenéjében mindmáig jelen van a magány és a remény, a vágy és a veszteség, az emlékezés és az idő súlya. Ez az érzelmi mélység teszi különösen aktuálissá visszatérését: művészete egyszerre idézi fel a modern ember belső vívódásait, és kínál kapaszkodót a mindennapok zajában.

 

Több mint zene: életstílus


Moby (polgári nevén Richard Melville Hall) a kortárs zenei kultúra egyik legsokoldalúbb alakja: zenész, producer és író, 1965-ben született a New York-i Harlemben. 


A „Moby” becenevet már kisbabaként kapta – a híres író, Herman Melville leszármazottjaként ez szinte természetes volt.


Kilencévesen kezdett zenét tanulni


Klasszikus darabokat játszott, zeneelméletet is tanult. A nyolcvanas években a New York-i punk rock színtér aktív szereplője volt, majd az elektronikus zene felé fordult. Első kislemeze, a Go, 1991-ben jelent meg – azóta 22 albumot adott ki.


Az elmúlt években alkotói pályája új művészi és személyes irányokba bővült


Zenéjét a mai napig eszközként használja a mélyebb önreflexióra, a tudatosság felébresztésére, spirituális és társadalmi üzenetek közvetítésére. Az állatvédelem, a környezetvédelem, a veganizmus és a tudatos életmód egyik legismertebb szószólója, jelentős bevételeit jótékony célokra ajánlja fel. 


Közvetlenségéről is ismert: nem ritkán saját New York-i vagy Los Angeles-i kávézóiban beszélgetett vendégeivel, távol tartva magát a hírességeket körülvevő felhajtástól.


Emlékezetes este


A 2026-os Moby-koncert a Budapest Parkban a nyár egyik legemlékezetesebb élőzenei eseményének ígérkezik. 


A közönség egy egyedi zenei utazás részese lehet, ahol atmoszférikus hangképek, a rave energiáját idéző lüktetések és érzékeny, mélyre ható vokálok találkoznak. A műsor egyszerre épít az időtlen slágerekre és nyúl a kortárs hangzás eszközeihez: jól ismert dallamok, ritkábban hallott darabok és újraértelmezett kompozíciók alkotják majd a repertoárt.

 

Mi? Moby koncert

Mikor? 2026. augusztus 1.

Hol? Budapest Park (1095 Budapest, Fábián Juli tér 1.)

További részletek az esemény FB oldalán, itt.

A jegyek december 5-én 10:00-tól érhetőek el a koncert hivatalos értékesítési felületén.



 

Fotó: Charm Music Hungary

 

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás