Előadó: | No Sugar |
---|---|
Album: | Pillanat |
Megjelenés: | 2017 |
Hossz: | 2:42 |
Szövegírók: |
Barabás Árpád (Freddy) Bereczky Botond |
Bereczky Botond |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Most nem pörög a szó
Itt nem szólhatsz rám
Csak azt akarom ,hogy csendben
Egyedül bennem változzon a világ
Kereslek téged a zajban
Amelyben rejt a világ
De szavad ott van a dalban
Ahogy akartam,
Hallom mindenen át
És a bíborfényben száll a hajnali táj
Az álmos perceken át
gondolok rád.
Új úton jár a hajnali táj
Az álmos perceken át
gondolok rád.
Mert itt kell lenned…
Hiszek benned.
Adj most nevet a csendnek (csendnek)
Te légy a hallgatás!
Ölembe menekül szépen
Ahogy a fényben ébred most a világ.
És a bíborfényben…
száll a hajnali táj
Az álmos perceken át
gondolok rád.
Új úton jár a hajnali táj
Az álmos perceken át
gondolok rád.
száll a hajnali táj
Az álmos perceken át
gondolok rád.
Új úton jár a hajnali táj
Az álmos perceken át
gondolok rád.
Mert itt kell lenned…
Mert itt kell lenned…
Mert itt kell lenned…
Én hiszek benned.
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik