dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Mango Blitz: Végtelen folyó

Mango Blitz - Végtelen folyó

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Mango Blitz
Album: Keressük!
Szövegírók: Jónás Barnabás
Kanász Dusán
Kádár Orsolya
Zeneszerzők: Jónás Barnabás
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 4, összesen 4493 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Végtelen folyó

Sodródva, hánykolódva, elmerülve
Úszunk a vágyak tengerén
Egymásba kapaszkodva, mindentől távol
Itt boldogok vagyunk

Az út töretlenül a végtelenbe tart
Nem számít lesz-e másik part
Csak te és én, nem kell, hogy mások értsék
Mert most boldogok vagyunk

Csak te és én
El nem engedlek
Csak te és én
El ne engedj

Nem baj, ha vihar tombol, itt vagy mellettem
Napfény csillog a szemedben
Örvénylő mindennapok, elfelejtjük már
Száz meg száz kaland vár ránk

Repüljünk együtt fönn a fellegekben
Ússzunk egy végtelen folyón
Könnycsepp ne gördüljön többé arcodon
Mert te hozzám tartozol

Csak te és én
El nem engedlek
Csak te és én
El ne engedj

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Sex Pistols frontembere, Johnny Rotten a Public Image Ltd élén koncertezik Budapesten

A posztpunk egyik legmeghatározóbb és leginnovatívabb zenekara, John Lydon Public Image Ltd-je (PiL) 2026 tavaszán Budapestre érkezik. 






A kultikus együttes május 20-án ad koncertet a Dürer Kertben, 15 évvel első magyarországi koncertje után, a hatalmas sikerrel futó This Is Not The Last Tour nevet viselő körút részeként.


A koncert igazi zenei mérföldkőnek ígérkezik


John Lydon, - vagy ahogy a világ leginkább ismeri Johnny Rotten - a Sex Pistols frontembereként írt zenetörténelmet, majd a PiL élén újradefiniálta a posztpunk műfaját. A banda több mint négy évtizedes fennállása alatt öt Top 20 kislemezt és öt Top 20 albumot jegyzett az Egyesült Királyságban, egyedi hangzásuk a rockot, a dance-t, a folkot, a popot és a dubot ötvözi, ami több generációra volt hatással, zenészek ezreit inspirálta.


Az 1978-ban alakult formáció 1992-ben hosszabb szünetre vonult, majd 2009-ben megújult lendülettel tért vissza, és ismét sorra szállította a dalokat. Újjáalakulásuk óta három nagy kritikai sikert arató albumot jelentettek meg: This is PiL (2012), What The World Needs Now… (2015) és a legfrissebb, 2023-as End of World, amely tovább színesíti Lydon széles diszkográfiáját, a PiL életművet pedig immár 11 lemezesre bővíti.


John Lydon 2023-ban elveszítette feleségét Norát, valamint menedzserét és barátját John Rambo Stevenst, ezután sokáig úgy gondolta, hogy a turnézás számára véget ért, nem szeretne többet színpadra állni. 




A közönség szeretete azonban szerencsére meggyőzte


Hiba volna abbahagyni. Nem maradtak így el a koncertek és a frontember bevallása szerint a mostani turnén a Public Image Ltd maximális fordulatszámon pörög, és miután a nyár folyamán a zenekar történetének legjobb koncertjeit adták, „nagyon várják, hogy mindenki Rotten karácsonyt és új évet kapjon tőlük ajándékba.”

 

A most bejelentett budapesti koncert ritka lehetőség a hazai közönség számáraa


Kivételes alkalom arra, hogy a magyarországi rajongók élőben lássák a legendás brit csapatot, amely eddig mindössze egyszer, 2010-ben járt Budapesten. Majd ötvenéves pályafutások során így másodjára lesz lehetősége a hazai közönségnek a világ egyik legismertebb punk legendájának energiáját élőben is megtapasztalni május 20-án, a Dürer Kertben. A punk ünnepre a jegyértékesítés december 3-án, 11 órakor indul.

 

 



Fotók: Public Image Ltd/Live Nation Magyarország

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás