dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Ákos: 7 másodperc

Ákos - 7 másodperc

off off off off off
Album: nincs kép
Miről szól a(z) '7 másodperc' dalszöveg ?
A szövegben a szerző arról beszél, hogy magányosan várja a másikat, aki távol van tőle. A világban tapasztalt hazugságok, félelmek és változások ellenére is, ő hisz a szeretet erejében, és hajlandó segíteni. Az élet rövidségét hangsúlyozza, mindössze 7 másodpercnek nevezi. Azt kéri a másiktól, hogy ne adja el a lelkét a külvilág nyomásának. Végül is, függetlenül minden nehézségtől, ő várja a másikat.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 4, összesen 117859 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

7 másodperc

Én várlak téged!

Ne nézz rám, ha fárad a mosolyom, ez nem én vagyok.
Társaim, ahogy múlnak az évszakok, már mind elhagyott.
Ha látod azt, hogy a tűz, ami lobogott, már alábbhagyott,
Én segíthetek, ha elfogadod, és te is segíts, ha kérem.

Semmi sem izgat, már rég megszoktuk,
Üres szavak és csak hazugság.
Már az is egy gond, hogy igazat mondj,
A félelem így most lassan zászlót bont.
S mikor a gyermekünk a világra jön,
Hiába kezdi tiszta szívvel, erős hittel

Hidd el végre, csak 7 másodperc az élet,
Távol vagy, hogy ezt értsed,
Én várlak téged!
Hidd el végre, csak 7 másodperc az élet,
Távol vagy, hogy ezt értsed,
Én várlak téged!
Várlak téged...
Várlak téged...

Nem értem, hogy mi kényszerít, hogy megváltozzunk.
Elfordulunk egymástól és bezárkózunk.
Jó lenne, ha úgy élhetnénk, ahogy gyermekként hittem,
Fájdalmak és örömök összekötnek minket,
A szeretet mindig segít!

Ne félj, csak 7 másodperc az élet,
Távol vagy, hogy ezt értsed,
Én várlak téged!
Hidd el végre, csak 7 másodperc az élet,
Távol vagy, hogy ezt értsed,
Én várlak téged!
Várlak Téged...
Várlak Téged...

S mikor a gyermekünk a világra jön,
Hiába kezdi tiszta szívvel, erős hittel

Mert hallom...
Millió hang szól...
Mert hallom...
Millió hang szól...

És mondja mit kéne tenned,
De vigyázz ne add el igy a lelked!

Kérlek, csak 7 másodperc az élet,
Távol vagy, hogy ezt értsed,
Én várlak téged!

Hidd el végre, csak 7 másodperc az élet,
Távol vagy, hogy ezt értsed,
Én várlak téged!

Hidd el végre, csak 7 másodperc az élet,
Távol vagy, hogy ezt értsed,
Én várlak téged!
Várlak Téged!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Koncertek, vásár és afterparty az Independent Label Fair rendezvényen

Koncertek, vásár és afterparty is lesz az Independent Label Fair rendezvényen szeptember 6-án a Magyar Zene Házában.

 

A Magyar Zene Házában egész nap vásár, koncertek és szakmai programok várják a közönséget, este pedig a Duna-parti Pontoon ad otthont az afterpartynak. A kilencedik alkalommal megvalósuló Independent Label Fair-en minden eddiginél nagyobb, rekordszámú, 60 kiadó várja a látogatókat. Az esemény ingyenes.


A vásár fellépői között szerepel Doktorhokashi, Hippikiller, a New Fossils, CVRDWELL, Labek & Chrobak, a Musica Moralia és Kvrk. Újra színpadra áll a 2023-ban feloszlott Sun-Rot, a zenekar új vinyl-lemeze is a vásáron debütál.

Az afterparty fellépője lesz AIWA, a Sun-Rot, SunMa, Vike, Li, Zol, Von Yodi és Gandharva.

 

Az ILF nemcsak vásár és koncertek, hanem szakmai fórum is 


Idén a programok között szerepel a hazai lemezkiadók története a 2000-es évekből a digitális átállás szemszögéből (Syrup, Bitlab, Black Hoe), egy újhullámos jazz körkép (Jazzbois, New Fossils, Muck Éva Band), valamint a Nem az a punk, aki… című könyvbemutató és beszélgetés az 1980-90-es évek hazai punk világáról.

 

A program része továbbá egy Audio-Technica workshop és filmvetítések, például a legendás new yorki lemezboltról szóló Other Music és egy lemezdigger afrikai kalandjairól szóló Take Me Away Fast.


A családokat gyerekprogram, lemezborító-kollázs workshop várja.

 

A standoknál a látogatók nemcsak friss kiadványokat találhatnak, hanem boltokban nem kapható, gyűjtői darabokat is, közvetlenül a kiadóktól.

 

Világszerte folyamatosan nő az eladott kazetták, CD-k és vinyl lemezek száma, és az ILF volt az elsők között Magyarországon, amely a fizikai formátumokra és a mainstreamen túlmutató zenei világokra fókuszált.

 



A 2017 óta évente megrendezett vásárokon 45-50 hazai kiadó vett részt, a friss techno labelektől a veterán punk kiadókig. Idén a rekordszámú jelenlévő kiadó szinte a teljes szcénát lefedi, a közönség olyan limitált, gyűjtői darabokat is találhat, amelyek boltokban nem kaphatók.

 

Az ILF célja, hogy a kiadók, előadók és gyűjtők közelebb kerüljenek egymáshoz, tapasztalatot cseréljenek, inspirálódjanak és új kapcsolatokat építsenek.


Az ILF az egyetlen hazai díj, amely kifejezetten a független kiadókat támogatja. Idén öt kategóriában hirdetnek nyertest. Különlegesség, hogy a digitális kiadók kategóriájának nyertese egy 300 példányos vinyl megjelenést kap, így a digitális tartalomból kézzelfogható, analóg lemez születik.


Fotók: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás