Előadó: | Brain Drain |
---|---|
Album: | Átlátok Rajtad |
Megjelenés: | 2014 |
Hossz: | 2:25 |
Szövegírók: |
Törőcsik István |
Nagy Péter Törőcsik István |
|
Kiadó: | Szerzői kiadás |
Stílus: | metal |
Címkék: | Keressük! |
Legyek büszke arra, amim van?
A világ már rég nem változott.
Találj igazságot a szavakban,
Habár minden szó átkozott.
Várhatod mindig a jobbat,
Hiszed, hogy egyszer eljöhet?
Szívedben még nyomot hagy,
Minden perc, ami letörhet?
Hajthat a véred, így tovább,
Időd véges, tudod jól.
Építs jövőt magadnak,
Mi lehetne más, mi kárpótol?
Ha csak egyszer biztos lennél,
Másképp látnál dolgokat.
Újfent jó reménnyel kelnél,
S nem vívnál többé harcokat.
(De) Minket becsaptak,
Kérlek, vedd már észre.
Mindent eladtak,
Most legyen hát vége!
A programot, amelyben elsősorban a nagy hazai kultúrstratégiai intézményekkel dolgoznak együtt, a teljes országra kiterjesztették.
A Petőfi Kulturális Program 2.0 fantasztikus lehetőség a vidéki Magyarország számára
- A november elsején ötmilliárd forintos kerettel induló Petőfi Kulturális Program 2.0 fantasztikus lehetőség a vidéki Magyarország számára - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium művészetért és közösségi művelődésért felelős helyettes államtitkára 2025. október 22-én az M1 aktuális csatornán.
Az elmúlt időszakban a kulturális stratégiai döntéseket főként két szempont határozta meg
A nemzetben való gondolkodás és a regionalitás elve, vagyis az, hogy elvigyék az emberek lakóhelyére gazdag kulturális örökségünket és kincseinket.
- Ennek kiteljesedését jelentheti a Petőfi Kulturális Program 2.0, amelyet azért nevezett így Hankó Balázs miniszter, mert mintaprogramként korábban, 2023-ban már elindult - fűzte hozzá Novák Irén.
Ez nem pályázat, hanem egy hosszú távú, kiemelt kulturális program, amelyhez folyamatosan csatlakozhatnak a települések. A program révén lehetőség nyílik arra is, hogy aktivizálják a helyi közösségeket.
- Abban bízunk, hogy boldogabb, elégedettebb és motiváltabb emberek lesznek, akik hajlandóak és képesek tenni a saját településükért, a saját közösségükért és össze tudnak fogni egy-egy cél érdekében - mondta a program céljáról
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik