


| Előadó: | Name Project |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Illés Zoltán |
|
Illés Zoltán |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | pop rock |
| Címkék: | Keressük! |

Amit hátra hagysz az a múlt
Az a múlt ami elkísér
Ott leszel -e még mellettem, ha utam véget ér
S ha mégis úgy alakul, nincs tovább ami kettőnkről szól
Gondolsz -e rám?
Emlékszel-e még?
Lassan véget ér a tánc, amit kettőnk álmán jársz
Csendben megpihenni tér a vágy, de ott élek még tovább
Minden úgy van ahogy kéred
Mégha néha máshogy is érzed
A sors az ami volt, hogy nekem erről senki nem szólt
Úgy volt ahogy kellett
Mégha néha máshogy is érzed
S minden ami volt,
Csak azért, hogy LELKED LEGYEN
Lehet az egyik oldal gyenge
Menekül, de célba ér,
Elrabolja őt az érzés, amitől a másik fél
S ha mégis úgy alakul, nincs tovább ami kettőnkről szól
Gondolsz -e rám?
Emlékszel-e még?
Lassan véget ér a tánc, amit kettőnk álmán jársz
Csendben megpihenni tér a vágy
Elmúlik minden, ami belül volt bennem
Eltűnik minden, amit valaha éreztem
Elmúlik minden és új életre kél
S megérted végre, minden azért volt,
Amiért születtél
Minden úgy van ahogy kéred
Mégha néha máshogy is érzed
A sors az ami volt, hogy nekem erről senki nem szólt
Úgy volt ahogy kellett
Mégha néha máshogy is érzed
S minden ami volt,
Csak azért, hogy LELKED LEGYEN


Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben.
A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.
„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk”
- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”
A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.
A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.
Fotó: DiazMentha