


| Előadó: | Malacka és a tahó |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Borovitz Tamás |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Stefan Derrick vagyok,
Ballonkabátban élek,
Ma már csak halni jár
Sajnos belém a lélek.
De mégis sztár vagyok,
Mindenhol ott a képem,
Ó drága, édes Malacka
Köszönöm neked szépen!
A sorozatgyilkos
Csak úgy kerül elő,
Ha keresi Derrick
Főfelügyelő.
A gyilkos rohan,
de várja Derrick,
Ha megint elalszik:
Szájba verik.
Derrick a minta, Derrick az etalon,
Derrick a főnök, Derrick a hatalom,
Mindent csak ő tud, mindenről ő dönt,
Szemei alatt utazóbőrönd.
Haverja Harry -
Okos és sármos,
Magyar hangja:
Gálvölgyi János
Derrick és Harry -
Csodás páros,
Rajong értük
Dunaújváros!
Derrick a minta..



Dolák-Saly Róbert, a magyar humor és előadóművészet ikonikus alakja 70. születésnapját ünnepli 2026. január 18-án, vasárnap a Budapest Kongresszusi Központban.
Ez az egyedülálló esemény tisztelgés a művész páratlan életműve és a közönséghez fűződő, évtizedeken át tartó kapcsolata előtt.
Dolák-Saly Róbert neve generációk számára jelent egyet az abszurd humorral, a minőségi zenével és a szellemes szójátékoktól hemzsegő könyvekkel.
Pályafutása során a magyar kulturális élet számos területén alkotott maradandót
Kezdve a legendás L’art pour l’art Társulat egyik alapító tagjaként, ahol felejthetetlen karaktereket – mint például Anti bácsi vagy Naftalin Ernő – hozott létre, egészen önálló estjeiig és zenei projektjeiig, mindig képes volt megújulni és elkápráztatni a közönséget. Versek, paródiák, abszurd jelenetek és dalok sorával gazdagította a magyar kultúrát, melyek mára mind klasszikussá váltak.
Művészi munkásságát áthatja a nyelvi játékosság, a finom irónia és az élet apró abszurditásainak szeretetteljes megfigyelése.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
A 70. születésnapi gálaest a művész gazdag életpályájának keresztmetszetét mutatja be, emlékezetes pillanatokkal és exkluzív produkciókkal. Az esten természetesen színpadra lép a L'art pour l'art Légitársaság (Szászi Móni, Stefanovics Angéla, Pethő Zsolt) is legemlékezetesebb jeleneteikkel, garantálva a tőlük megszokott, fergeteges szórakozást.
Az est házigazdája és egyben aktív résztvevője Hajós András lesz, aki műsorvezetői teendői mellett egy-egy jelenetben is felbukkan majd.
A zenei kíséretről a Dolák-Saly Róbert Emlékzenekar (Dandó Zoltán, Horváth Bálint, Pető Gábor, Móré Attila) gondoskodik, akik segítségével a legendás dalok új, friss köntösben szólalnak meg, ígérve felejthetetlen élményt a hallgatóságnak.
Ez az est tisztelgés egy olyan művész előtt, aki tehetségével, humorával és egyedi látásmódjával gazdagította a magyar szórakoztatást. A 70. születésnapi gála kiváló alkalom arra, hogy a sajtó és a nagyközönség is megemlékezzen Dolák-Saly Róbert kimagasló pályafutásáról, és részese legyen egy páratlan időutazásnak. Jegyvásárlás és további információk itt.