dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Malacka és a tahó: Budapest by night

Malacka és a tahó - Budapest by night

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Malacka és a tahó
Album: Keressük!
Szövegírók: Borovitz Tamás
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 6236 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Budapest by night

Welcome to the CD, we all say: hello
This is Malacka and the TAhO,
We do like playing funkys and swings,
There's a statue in Egypt, that's called: The Sphynx.
We hope, you'll enjoy this show, whoever
You are: a boy or a girl or whatever,
'Cause this is the show, you will always remember,
Together-forever, forever-together.

Kiveszek egy ezrest az automatából,
A kivétel erősíti a szabályt.
“Nu págágyi!” - Mondja egy nő a pult mögött,
De nem parancsolhat megálljt.

Egyszerre elköltöm az összes lémet
És átüvöltözöm az éjszakát,
Mint a Balatonnál a keletnémet,
Veszek öt - hat álszakállt.

Iszom, kiabálok, ingyen utazom
A város valamennyi járatán
Így mulat egy magyar minden éjjel
A legújabb kornak hajnalán.

Bevisznek garázda magatartásért,
“Na ülj le, és gyorsan mondd a meséd!” -
- Ezt a biztos úr mondja, és hozzáteszi:
“Különben lerúgom a veséd!”

Na ezt már szeretem! Ez ám az igazi
Gyorsított iramú eljárás!
Csak semmi unalmas pereskedés vagy
Bírósági tárgyalás.

Megegyezünk egy korrekt árban,
Nem ver bucira, de csak ma!
Szabad vagyok, végre folytatódhat
A budapesti éjszaka!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás