Előadó: | Nemzeti Hang |
---|---|
Album: | Nincs kegyelem |
Megjelenés: | 2017 |
Hossz: | 3:59 |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | E.Z.S. Music |
Stílus: | Rock , Nemzeti Rock\r\n |
Címkék: | Keressük! |
Nem lehet véletlen, hogy megszülettél tele vagy hittel és álmokkal
Az élet egy csodás ajándék, ezzel éllj ne a hibákkal
A sors egyedül amiben bízhatsz, a többi csak körítés
Számít magad után mit hagysz, de kétségbe ne ess még
A végén úgy is a jó a győztes, a gonosz mindenért megfizet
Nem mese az élet de néha úgy tesz, hogy veled bármit megtehet
Csak hozd a formád, legyél önmagad hisz ennél többet nem adhatsz
Van aki így szeret ahogy vagy, aki nem úgy sem ha megszakadsz
Ref:
Sorsunk a nagykönyvben meg lett írva
Ki van ez nagyon jól találva
Nem vehetsz el, nem adhatsz hozzá
Te döntöd el mikor lapozzál
Sorsunk a nagykönyvben meg lett írva
Ki van ez nagyon jól találva
Nem vehetsz el, nem adhatsz hozzá
Te döntöd el mikor lapozzál
Furfangos az élet néha el vesz de van olyan, hogy néha ad
Ki végig küzd és mindent megtesz lehet, már semmit sem kap
Nem sikerülhet minden elsőre, bármennyire is szomorú vagy
Nem véste még senki sem kőbe, váltsd meg a világot a mai nap
Mindent elmond rólad honnan jöttél de tudnod kell, hogy merre tarts
Az egyik út az milyet szeretnél a másikon, szakad a part
Fel kell ébredj, meg kell látnod minden reggel új lehetőség
Nagy dolog nem kell, ne gondold, hogy jobbá tedd mit szeretnél
Ref:3x
Sorsunk a nagykönyvben meg lett írva
Ki van ez nagyon jól találva
Nem vehetsz el, nem adhatsz hozzá
Te döntöd el mikor lapozzál
Sorsunk a nagykönyvben meg lett írva
Ki van ez nagyon jól találva
Nem vehetsz el, nem adhatsz hozzá
Te döntöd el mikor lapozzál
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes