dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Nemzeti Hang: Itt élned, halnod kell

Nemzeti Hang - Itt élned, halnod kell

off off off off off
Mit hoz a jövő?
Előadó: Nemzeti Hang
Album: Mit hoz a jövő?
Megjelenés: 2010
Hossz: 2:44
Szövegírók: Szalóczi Ádám
Zeneszerzők: Szalóczi Ádám
Kiadó: E.Z.S. Music
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 4, összesen 3924 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Itt élned, halnod kell

Itt születtem meg, itt az életem
Itt nőttem fel én
Nem hagyhatom el apánk földjét
Árpádnak ősi népét

Ref.:
Míg világ a világ
Hazám nem hagylak el
Érted küzdünk, győzünk
Ha kell, bárkivel

Míg világ a világ
Hazám nem hagylak el
E földön magyar
Élned, halnod kell

Itt van jó anyám, itt van jó apám
Itt van kedvesem, szép
Nem hagyhatom el apánk földjét
Árpádnak ősi népét

Ref.: 1x

Itt lesz sírom majd, itt temetnek el
Itt nyugszom meg én
Nem hagyhatom el apánk földjét
Árpádnak ősi népét

Ref.: 2x

E földön magyar élned, halnod kell
E földön magyar élned, halnod kell

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

YA OU és PRIBELSZKI párosa és vele együtt új, közös dala megérkezett

Öt évvel a közönségkedvenc „Találkoznánk” után újra közöst jelentetett meg YA OU és PRIBELSZKI. A „Hazataláltam” című popballada nemcsak zeneileg, de életútjukat tekintve is új fejezetet nyit a két előadó számára. 




A kísérő videóklipben pedig ritkán látott, esküvői képkockáknak lehetünk szemtanúi 


A „Hazataláltam” egy letisztult, nyári hangulatú szerzemény, amely YA OU és PRIBELSZKI közös múltjából, párhuzamos belső útkereséséből és a szerelemben való megérkezésükből építkezik. Az alkotópáros a valóságban is szoros barátságot ápol, így nemcsak zenei, de emberi szinten is mély egymásra hangolódás érződik a produkción.

 

YA OU, a 2019-es Sztárban sztár leszek! egyik ismertebb felfedezettje, azóta rendszeresen jelen van a hazai zenei életben, egy kis „apaszabadságot” követően egy év után ez az első zenéje. 

 

- „A szöveg Norbi tollából született, de az alaptémát én hoztam. Nekem nem fájdalmas élményekből fakadt a felismerés, hogy hazataláltam, hanem abból a mély, megnyugtató érzésből, amit Viki mellett élek meg. Már a legelső találkozásunkkor éreztem, hogy ez egy sorsfordító pillanat.” - mondta YA OU.



 

PRIBELSZKI Norbi is személyes mélységekbe enged betekintést a felvétel által

 

„Volt idő, amikor mindketten letértünk a saját utunkról, és nem igazán tudtuk, kik vagyunk valójában. Mielőtt megismertem a feleségemet, Maját, sok olyan szokásom volt, ami inkább elvett belőlem, mintsem hozzáadott volna. Ő volt az, aki kihúzott a depresszióból is. Ez a dal számomra egyfajta hála. Bárki magára ismerhet benne, hiszen mindannyiunknak van valakije, akinek megköszönhetjük, hogy hazataláltunk.”



 

A szám zeneileg is új színt hoz


YA OU lírai világa és PRIBELSZKI urbánusabb elemei egy harmonikus egységet alkotnak. A klip pedig magáért beszél, hisz a két jóbarát esküvőjébe enged bepillantást.


Fotók: YA OU x Pribelszki x Békefi Viki


Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás