Előadó: | Jekyll és Hyde |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Valla Attila |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Magamat téptem a láncaimból –
Állati vad szabadság!
Itt vagyok legrosszabb álmaidból –
Mostantól ki fogad rád...?!
Vágy –, ami éltet, ha gyilkolt –
Véremben táncol a Tűz!
Templomod mától egy sírbolt,
Nincs bor, nincs több szűz!
Az Éj vár –, minden az enyém,
Pusztul a Remény!
Csak nézz rám! – fogadd, ami járt!
Köszöntsd a Halált!
Lásd, hogy az Úr itt a Sátán, s nem Isten!
Most nézz rá, mert Ő él itt benn’ ...!
Nincs már Fény, csak Árnyék –
Ez ördögi játék!
A sors – ami rád várt –,
A Sors: EDWARD HYDE!
Gyilkos holdfényben vérszínű fák,
Pokol tüzében ég a Világ!
Azért jöttem, mert senki nem várt –
Lesz itt élet, mert élhet EDWARD HYDE!!!
A Fonogram-életműdíjas Soltész Rezső az M5 Húrokon írt történelem című műsorában mesélt életéről és karrierjéről. "Ötven éve van jelen a zenei színpadokon, számtalan műfajt kipróbált, és az derült ki, hogy a romantikus dalokkal éri el a legnagyobb sikereit. Az 1981-es Táncdalfesztivál óta pedig azt javasolja mindenkinek, hogy 'Szóljon hangosan az ének'. Az előadó, akiről senki nem tud rosszat mondani. Egykori híres frizurája miatt itthon és a KGST országaiban nők sokasága rajongott érte. A frizura ment, Rezső maradt" - szól az epizód leírása.
Soltész Rezső-dalszövegek itt.
"A 'Húrokon írt történelem' valóban része az életünknek. Megtisztelve érzem magam, hogy részt vehettem a sorozatban, és köszönöm a lehetőséget. Külön köszönöm Lacinak a beszélgetést és Péternek a barátságot! Egy élmény volt veletek..."
- írta Soltész Rezső közösségi oldalán.
A Húrokon írt történelem a magyar beat-pop-rock történelem legendás előadóinak életútinterjú-sorozata. A zenészek pályafutásuk kezdetétől a rendszerváltoztatásig tartó évtizedek társadalmi, politikai, kulturális környezetéről mesélnek, sztoriznak, nevetnek és könnyeznek. Élettörténeteik egy olyan korszakba visznek vissza bennünket, amikor a könnyűzene a lázadás, az őszinte önkifejezés eszköze és egy jobb világ ígérete volt. A művészek beszélgetőpartnere és a sorozat producere Szabó László.
Forrás: fonogram.hu
Fotó: Soltész Rezső Facebook