Előadó: | Jekyll és Hyde |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Valla Attila |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Oly’ hűs és forró,
Oly’ lágyan kínzó –
Úgy ölelsz át,
Ahogy vad szél egy fát…
Legyőz a vágy:
Egy fájó, mély csók.
A testem várt rád,
Nem is várok szép szót…
Mindent gyógyít és bánt:
Mindent felgyújt egy láng,
Mindent feldúl egy érintés.
Mindent megkapsz, ’mit vársz –
Mindent átjár egy láz,
Mint egy álomszép tévedés.
Olyan édes a bűn!
Veled más ez a bűn...
Ez egy kéjből font lánc –
Ez egy ördögi tánc…
Sikolt a vágy,
A bájad forró –
Mért’ tagadnád,
Sose volt mással jó...?!
Nem baj, ha fáj!
Így szeret majd a Halál:
Ordító kéjjel!
Ne féltsd őt, rád talál...
Mindent eltűr az Éj,
Mindent elrejt, oly’ mély –
Mindent kaphatsz, csak fényt ne kérj!
Minden Árny engem hív,
Mindent elveszt egy szív –
Több, mint játék – ez szenvedély!
Ez egy mézédes bűn!
Neked jár ez a bűn!
Ez egy kéjből font lánc –
Ez egy ördögi tánc…
Nem kell szó,
Egy sem jó!
Érted rég, szemem mit súg!
Tűz és Jég:
Álomszép! (Álmodj még!)
Érzem rég, hogy máshoz nincs út!
(Érzem rég, nincs máshoz út!)
Mindent gyógyít és bánt:
Mindent felgyújt egy láng,
Mindent feldúl egy érintés.
Mindent megkapsz, ’mit vársz –
Mindent átjár egy láz,
Mint egy álomszép tévedés.
Ez egy mézédes bűn!
Ez egy meg nem bánt bűn –
Szabad szárnyakkal szállsz!
Legyen, bármit kívánsz!
Tudom angyalt nem vársz –
Ez egy ördögi tánc…
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János