dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Bergendy - Koncert, Tánc, Jazz és Szalon Zenekar: Egy tisztességes család

Bergendy - Koncert, Tánc, Jazz és Szalon Zenekar - Egy tisztességes család

off off off off off
Hétfő
Előadó: Bergendy - Koncert, Tánc, Jazz és Szalon Zenekar
Album: Hétfő
Megjelenés: 1995
Hossz: Keressük!
Szövegírók: Demjén Ferenc
Zeneszerzők: Latzin Norbert
Kiadó: Hungaroton-Gong
Stílus: Pop-Rock
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 6250 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Egy tisztességes család

R. Egy tisztességes család ha végigvonul az utcán,
Olyan szép kép, olyan szép kép.

1. A papa és a mama csak figyel jobbra-balra,
Hisz rájuk annyi veszély vár,
Mert közöttük a leány, ki nem is olyan kicsiny már.

R.

2. De előttük egy padon csókolóznak bizony,
És összenéz az idős pár.
De mit gondol a leány, ki nem is olyan kicsiny már?

3. Bolond ez a világ tán,
Vagy én vagyok túl öreg már?
Összenéz az idős pár,
S a kislány csak áll.

R.

4. A papa és a mama most nem is gondol arra,
Amire a leány vár,
De mit gondol a leány, ki nem is olyan kicsiny már?

instr., 3., R.

5. A papa és a mama most nem is gondol arra,
Amire a leány vár,
Ha nem mondja is, tudom, ott ülne a padon,
Hagy higgye a család, hogy bolond ez a világ,
Meg ne tudják korán, hogy nem is olyan kicsiny már.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Sex Pistols frontembere, Johnny Rotten a Public Image Ltd élén koncertezik Budapesten

A posztpunk egyik legmeghatározóbb és leginnovatívabb zenekara, John Lydon Public Image Ltd-je (PiL) 2026 tavaszán Budapestre érkezik. 






A kultikus együttes május 20-án ad koncertet a Dürer Kertben, 15 évvel első magyarországi koncertje után, a hatalmas sikerrel futó This Is Not The Last Tour nevet viselő körút részeként.


A koncert igazi zenei mérföldkőnek ígérkezik


John Lydon, - vagy ahogy a világ leginkább ismeri Johnny Rotten - a Sex Pistols frontembereként írt zenetörténelmet, majd a PiL élén újradefiniálta a posztpunk műfaját. A banda több mint négy évtizedes fennállása alatt öt Top 20 kislemezt és öt Top 20 albumot jegyzett az Egyesült Királyságban, egyedi hangzásuk a rockot, a dance-t, a folkot, a popot és a dubot ötvözi, ami több generációra volt hatással, zenészek ezreit inspirálta.


Az 1978-ban alakult formáció 1992-ben hosszabb szünetre vonult, majd 2009-ben megújult lendülettel tért vissza, és ismét sorra szállította a dalokat. Újjáalakulásuk óta három nagy kritikai sikert arató albumot jelentettek meg: This is PiL (2012), What The World Needs Now… (2015) és a legfrissebb, 2023-as End of World, amely tovább színesíti Lydon széles diszkográfiáját, a PiL életművet pedig immár 11 lemezesre bővíti.


John Lydon 2023-ban elveszítette feleségét Norát, valamint menedzserét és barátját John Rambo Stevenst, ezután sokáig úgy gondolta, hogy a turnézás számára véget ért, nem szeretne többet színpadra állni. 




A közönség szeretete azonban szerencsére meggyőzte


Hiba volna abbahagyni. Nem maradtak így el a koncertek és a frontember bevallása szerint a mostani turnén a Public Image Ltd maximális fordulatszámon pörög, és miután a nyár folyamán a zenekar történetének legjobb koncertjeit adták, „nagyon várják, hogy mindenki Rotten karácsonyt és új évet kapjon tőlük ajándékba.”

 

A most bejelentett budapesti koncert ritka lehetőség a hazai közönség számáraa


Kivételes alkalom arra, hogy a magyarországi rajongók élőben lássák a legendás brit csapatot, amely eddig mindössze egyszer, 2010-ben járt Budapesten. Majd ötvenéves pályafutások során így másodjára lesz lehetősége a hazai közönségnek a világ egyik legismertebb punk legendájának energiáját élőben is megtapasztalni május 20-án, a Dürer Kertben. A punk ünnepre a jegyértékesítés december 3-án, 11 órakor indul.

 

 



Fotók: Public Image Ltd/Live Nation Magyarország

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás