


| Előadó: | Vastag Tamás |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Sztevanovity Dusán |
|
Sztevanovity Krisztián |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | A DAL [+] |

Tépett napok
Egymást ölelik még
Romok alól
Mozdul ami még szép
Ne hagyj reményt
Talpam alatt
Mint a beszakadt jég
Minden inog
Erre hová jutnék?
Ne hagyj reményt
A hátunk mögött angyal állt
S elhittük ösztöneink jóslatát
Hogy nem múlik soha
Már soha, már soha
Amit képzeltünk nem volt az soha
De bíztam ahogy nem szabad
Öklömben őriztem az álmokat
S eltűntek Hova?
Ne adj reményt már
Soha már soha
Ne hagyj reményt
Éle arcomba vág
Hasadt tükör
Így már hasonlít ránk
Igaz világ
Tépett napok
Egymást ölelik még
Romok alól
Mozdul ami volt szép
Ne hagyj reményt
A hátunk mögött angyal állt
S elhittük ösztöneink jóslatát
Hogy nem múlik soha
Már soha, már soha
Amit képzeltünk nem volt az soha
De bíztam ahogy nem szabad
Öklömben őriztem az álmokat
S eltűntek Hova?
Ne adj reményt már
Soha már soha
Ha így marad, hát így marad
Jeltelen útra csak a kő tapad
S nem dereng ábránd
Se remény, se csoda
Erre nem vezet tévhitek sora
És nélküled is eljutok
Oda, hol az leszek
Mi én vagyok
S ott érek haza
Ahol angyalok nem járnak soha



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers