A nagy szenvedély
Mindenben gátol.
Sok jót ígér,
De elzár a mától.
Mért is fűt a láz,
Ha tisztán látható,
Hogy sosem nyer csatát egy lázadó.
Lehet, hogy én vagyok a hibaforrás,
Akkor se fogjon le egy kiszabott rács.
Nagyon is fura az egész.
Mi ezen ennyire nehéz?
Kegyelem nincs már,
Valahogy tűrnöm kell ma,
Ahogyan elzár
Egy szűk kis börtöncella!
Szorosan tart,
Fogy a hitem,
Nincs, ami hajt,
Nem is értem,
Mi ez az egész?
Mért ilyen nehéz?
Nézz körül most,
Attól kell félned,
Ez lesz talán
Felnőtten az élet.
Nézz szét, ha mersz,
A bátrak is félnek,
De a szürkeség felé lépnek.
Azt hiszed, becsületes, egyenes vagy,
De ez a helyzet ennek keretet szab.
Nagyon is fura az egész.
Mi ezen ennyire nehéz?
Kegyelem nincs már,
Valahogy tűrnöm kell ma,
Ahogyan elzár
Egy szűk kis börtöncella!
Szorosan tart,
Fogy a hitem,
Nincs, ami hajt,
Nem is értem,
Mi ez az egész?
Mért ilyen nehéz?
Beteges attól félni,
Hogy keretek közt kell élni,
Hát el kell innen engedj,
Nekem nem megy!
Már érzem,
Ez nem megy…
Hát el kell,
Hogy engedj!
Kegyelem nincs már,
Valahogy tűrnöm kell ma,
Ahogyan elzár
Egy szűk kis börtöncella!
Szorosan tart,
Fogy a hitem,
Nincs, ami hajt,
Hol a helyem?
Mi ez az egész?
Mért ilyen nehéz?
Óóó
Ez nekem nem megy!
Óóó
Valahogy el kell engedj!
Inspiráló környezet, tehetséges dalszerzők, fantasztikus dalok
2020. március 4-6-ig az Artisjus Songwriting Campre összesen kilenc országból érkeztek szövegírók, zeneszerzők, énekesek és producerek, hogy három napon át közösen alkossanak. A tábor kultúrmissziója, hogy fellendítse a magyar zenei exportot, beindítsa a hazai és a nemzetközi zenei élet tehetségei közötti aktív együttműködést.
Zeneszerzők, szövegírók és producerek érkeztek Budapestre a világ különböző pontjairól, köztük az Egyesült Államokból, az Egyesült Királyságból, Belgiumból, Ausztriából és közép-kelet európai országokból, hogy magyar dalszerzőkkel közösen alkossanak. Három napon keresztül a budapesti Petneházy Club Hotelben hét berendezett produceri stúdióban merülhettek el a kreatív munkában úgy, hogy közben kizárhatták a külvilágot
A tábor magyar résztvevői voltak: a junior Artisjus-díjas Törőcsik Kristóf (Margaret Island); a számos magyar és külföldi hírességgel együtt dolgozó Závodi Marcel (Zävodi); többek között Wolf Kati Szerelem, miért múlsz? angol nyelvű verziójának szövegírója, Johnny K. Palmer; a fesztiválkedvenc hip-hop formáció, az NB énekesnője, Péterffy Lili; a Belauban is közreműködő énekes-dalszerző, Szécsi Böbe, a Neoton Sztárjai, a Groovehouse és a Blue Tips dobosa, Heatlie Dávid; A Dal című műsorból is ismert The Sign zenekar frontembere, Czinke Máté.
A szervezők minden nap más és más csoportokba osztották a 21 résztvevőt
azért, hogy minél több zenei alkotó tudjon kapcsolódni és inspirálódni egymás
ötleteiből. A feladat mindennap az volt, hogy a nap végére egy-egy megadott témához
dalkezdemény vagy akár kész dal szülessen. Az első nap témája a KÖRNYEZET, a második
napé a SÖTÉT hangulat, a harmadik napon pedig a JÁTÉK kifejezés adott kezdő
inspirációt a résztvevők számára.
Egyik nap sem volt kifejezett elvárás a piacképes zenei anyag elkészítése. A cél inkább az volt minden esetben, hogy a zenészek egymásra hangolódjanak és jövőbeli gyümölcsöző szakmai kapcsolatok alakuljanak ki közöttük. Hála a közösségi médiának, a jövőbeli kapcsolattartás ma már nem probléma. Nem most kell tehát slágert írni, de könnyen elképzelhető, hogy olyan nemzetközi alkotói közösségek alakulnak itt ki, akiknek dalát jövő nyáron már több országban játsszák majd a rádiók.
„A nemzetközi siker felé vezető úton az első fontos lépés egy igazán átütő dal. A dalszerzők a zene origói, az ő munkájuk az alap, amire a zenei iparág épül. A dalszerzés világszerte egyre inkább az együttműködésről, a szerzői közösségekről szól. Nekünk annyi a dolgunk, hogy összehozzuk a közép-európai dalszerzőket egymással és a külföldi alkotókkal” – magyarázza a tábor küldetését Czutor Zoltán szervező, dalszerző-énekes.
Számos kezdeményezés, így például a DEX Dalszerző Expo indult azzal a céllal, hogy Budapestet a könnyűzene regionális központjává tegye. Az Artisjus 2018-ban és 2019-ben Budapestre hozta az ABBA egyik tagjának (Björn Ulvaeus) kezdeményezéséből született svéd dalszerző tábort. Szintén az Artisjus támogatásával 2017-ben és 2018-ban a Zeneszöveg.hu szervezte a Songbook Songwriting Camp rendezvényeket. Ez a sorozat 2020-tól Artisjus Songwriting Camp néven folytatódik.