dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
SunCity – a Holnap Tali!-musical: Jó nagyon

SunCity – a Holnap Tali!-musical - Jó nagyon

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: SunCity – a Holnap Tali!-musical
Album: SunCity – a Holnap Tali!-musical
Megjelenés: 2017
Hossz: 02:49
Szövegírók: Szente Vajk
Zeneszerzők: Johnny K. Palmer
Somogyvári Dániel
Kiadó: Keressük!
Stílus: pop
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 4170 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Jó nagyon

Itt nincsen remény.
Idiótán nézek rád.
Mi a testnek kenyér,
Nekem az csak szénhidrát.

Itt nem lesz rím
Tavaszi záporról,
Csak szimplán kín,
Ami bennem szól:

Ne lépj felém, sötét verem, mikor közel jössz.
Ezt petőfitől tudom,
Sándor, kösz!

Na de mégis
Kell még valami a szavakon tú-úl,
Annyit dadogok, az alakod: jú-új…
De bár lennék én is költő,
A remegést verssé öltő,
Én nem tudom mi ez, de jó nagyon,
Noha néha orrba nyom.

Dinnyehéj a vizen.
Minek nézném, van sok nő,
Mégis rólad üzen
A rakodópart alsó kő.

Bár félek még,
Tán jó lesz ma.
De ha bénáznék,
Segíts, józsef a.!

Babits mihály tekint reám, legyint nyugatról…
Minek nevezzelek mostantól?

Ez a helyzet…
Kell még valami a szavakon tú-úl,
Annyit dadogok, az alakod: jú-új…
Ez a helyzet…
De bár lennék én is költő,
A remegést verssé öltő,
Én nem tudom mi ez, de jó nagyon,
Noha néha orrba nyom.

Nem félek így … talán.
Azt írják minden oldalon,
Hogy ez tényleg jó nagyon.

Nem félek így … talán.
Azt írják minden oldalon,
Hogy ez tényleg jó nagyon.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Pentatonix: Budapesten indul a tavaszi turné

A Pentatonix ötöse újradefiniálta az a capella műfaját, népszerű feldolgozásaikkal és saját dalaikkal. A csapat fennállása óta több mint 10 millió lemezt adott el.




Több milliárdszor játszották le dalaikat, összegyűjtött 3 Grammy-díjat és világszerte milliókat bűvöltek el énekhangjukkal és kreativitásukkal. Csakúgy, mint a magyar közönséget 2023-ban, most pedig itt az újabb lehetőség, ugyanis a Pentatonix Budapesten kezdi tavaszi turnéját április 7-én, az MVM Dome-ban.

 

 

Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.

 

 

A Pentatonix bejelentette 2026 tavaszára a brit és európai turnéját


A körút április 7-én indul a háromszoros Grammy-díjas csapattal, gyönyörű harmóniáikkal, ragyogó a capella-átdolgozásaikkal és felejthetetlen színpadi jelenlétükkel 16 brit és európai nagyvárosban lesznek láthatóak. 


A turné Magyarországon indul


Ezt követően fellépnek még Csehországban, Ausztriában, Lengyelországban, Németországban, Franciaországban, az Egyesült Királyságban, Belgiumban, Hollandiában, Norvégiában, és végül  Svédországban zárul. A csapat legutóbb 2023-ban járt a kontinensen, ekkor adták első budapesti koncertjüket is.

 

„Nagyon izgatottak vagyunk, hogy tavasszal újra turnézhatunk Európában és az Egyesült Királyságban. Alig várjuk, hogy újra találkozhassunk a nemzetközi rajongóinkkal és megoszthassuk velük mindazt, amin eddig dolgoztunk. Különleges élmény lesz, izgatottan várjuk, hogy megoszthassuk veletek.


Ez a show minden eddiginél különb lesz, és még az is lehet, hogy néhány új dallal is meglepjük a közönséget."


osztja meg örömét Kirstin Maldonado, a Pentatonix tagja. 

 

A show előtti mini koncert is lesz, meghitt környezetben

 

A koncertre különleges VIP csomagokat is lehet majd vásárolni, amelyek különféle exkluzív lehetőségeket kínálnak, mint például egy, a show előtti mini koncertet meghitt környezetben, egy kérdezz-felelek találkozót a Pentatonix tagjaival, aláírt ajándéktárgyakat és még sok mást. A részletek ezen az oldalon érhetők el. 


Ez a dal biztosan nem marad ki a setlistből.

 

A Pentatonix minden idők egyik leginnovatívabb, legkreatívabb és legegyedibb vokális csoportja, akik nemcsak újjáélesztik, de újra is definiálják az a cappella műfajt. 


2011-es bemutatkozásuk óta a kvintett három Grammy-díjat, valamint egy Daytime EMMY-díj jelölést vihetett haza. Scott Hoying, Mitch Grassi, Kirstin Maldonado, Kevin Olusola és Matt Sallee ötöse példátlan magasságokba jutott, bevette a slágerlistákat, világszerte 10 millió albumot adott el, milliárdnyi lejátszást generált. A formáció fellépett a Fehér Házban, a Macy's Thanksgiving Day Parade-on és a Hollywood Bowlban is. 


Lemezeik rendre arany- platina- és dupla platina minősítéseket értek el a világ számos pontján. 


Útjuk során a kollektíva fellépett a Kennedy Center Honors rendezvényén is, ahol Tom Hanks tiszteletére előadták a That Thing You Do című dalt, miközben Barack Obama elnök és Michelle Obama first lady a közönség soraiból nézték őket. Dolgoztak már együtt többek között Kelly Clarksonnal, Dolly Partonnal, Miley Cyrusszal és Lindsey Stirlinggel. 


A Pentatonix a nagyképernyőre is felkerült


Cameo szerepet vállalva a Pitch Perfect 2 című sikerfilmben, de a Netflix tavalyi karácsonyi romantikus vígjátékában, a Meet Me Next Christmas-ban is főszerepet játszottak. 


Karácsonyi lemezeikkel és az azokhoz tartozó turnéikkal is sorra sikereket érnek el, új albumuk, az október 24-én érkező Christmas in the City pedig várhatóan követi az előzőek mintáját.

 

 

Fotó: Pentatonix/Live Nation Magyarország

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás