


| Előadó: | Irie Maffia |
|---|---|
| Album: | 15 |
| Megjelenés: | 2021 |
| Hossz: | 3:34 |
| Szövegírók: |
Busa István Sena Dagadu Kéri András a.k.a. MC Columbo Thomas Kemon Wesley |
|
Élő Márton a.k.a dr. Dermot Horváth Gáspár a.k.a Jumo Daddy |
|
| Kiadó: | Irie Maffia Productions |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Kérdezz, felelek, létezek, szeretek
Adok, kapok, adok még
Adok, kapok, adok még
Eszmecserebere, bor, víz, szeretet
Ezeket eszem, veszem
Poharam felemelem, felemelem, felemelem
Keresem a helyem, keresem a fejem
S nézd mit látok, nézek rátok hey
Csak szépet látok én
Mert ez a jó, jó
Ez a ház, ez a család
Ez a jó, jó
Ez a hely ahova vágyom
BP City
Itt minden lány szép és csini
Bármerre nézek fenék és cici
Ez a látvány a fantáziámat élénkíti
9 milli helyett 9 millió ölelés
Én maradok különc
És nem válok ölebbé
Magyarország közepén
A hip hop a rögeszmém
Maradt bennem törekvés
Hogy alkossak több zenét
Tényleg itt nőttem fel
Hidd el sok szeretettel
És ha egyszer látnál akcióban
Hidd el nem felejted el
És nem felejtem el
A sok barát aki nem enged el
Tudom ki kicsoda
A többi joker meg nem érdekel
Ez a jó, jó
Ez a ház, ez a család
Ez a jó, jó
Ez a hely ahova vágyom
Fiatalon nem tudtam még mi a jó
Több emlék éles, de még több fakó
Formált az élet (jobbra), atyai szó (fiam)
De tudom kivé válok, ez már jól látható
Bárhol járunk, iszunk vagy szállunk
Mindig hajt a vérem (tovább, tovább, tovább)
Érzem hogy élek, ha rátok nézek
Mert tudom, hogy hazaértem
Mert ez a jó, jó
Ez a ház, ez a család
Ez a jó, jó
Ez a hely ahova vágyom


Új korszak kezdődik a NÉKED történetében: megjelent a zenekar első nagylemeze, mely a Sodor a szél címet kapta. Már látható a dalhoz készült videóklip is, amely vizuálisan is tovább mélyíti az album világát.
„Az évet az első nagylemezünk megjelenésével indítjuk, ami számunkra hatalmas mérföldkő” – mondja a zenekar. A Sodor a szél videóklipjét Török Arnold (Nidel Films) készítette, és a következő napokban további három klip is érkezik az album dalaihoz.
“Igyekeztünk minden dalunkat egy-egy videóval megjelentetni a legnagyobb videómegosztón, amit nagyobb stáb hiányában házon belül oldottuk meg. Olyan is volt, hogy egy nap alatt két klipet vettünk fel, sokszor a helyi tájak adta lehetőségeket használtuk ki. “
“A tavalyi évben több neves klubban is felléphettünk Magyarországon a 4S Street vendégeként, ami óriási lendületet adott számunkra. Ezenkívül a nyáron szinte kivétel nélkül minden hétvégén játszottunk Erdélyben is, ahol bizonyossá vált számunkra, hogy a közönségnek is tetszenek a dalaink, egyre többen éneklik a szövegeinket”
A NÉKED két lemezbemutató koncerttel is készül
Február 5-én Csíkszeredában, az Ólommadárban, február 7-én pedig Gyergyóalfaluban, a Petőfi Sándor Művelődési Házban mutatják be élőben az új dalokat. A Sodor a szél fizikai formátumban is megjelenik, amelyhez elsőként a lemezbemutató koncerteken juthat hozzá a közönség. Az eseményekre szóló elővételes jegyek az In-Time felületén érhetők el.
A NÉKED 2024 tavaszán alakult Gyergyószentmiklóson. A zenekar tagjai: Fodor László (ének, akusztikus gitár), Péter Gellért (dob), György Alpár (gitár), Ioni Eduárd (billentyűk) és János László (basszusgitár).
Zenéjük a pop rock és az indie világából táplálkozik
Alig két év alatt közel 50 élő koncert, Legszebb Erdélyi Magyar Dal jelölés, valamint több mint 50 ezer megtekintés a legnagyobb videómegosztón – mindez jól mutatja, hogy a NÉKED az erdélyi és magyarországi könnyűzenei színtér egyik friss, lendületesen fejlődő szereplője.