dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Rönk: Rönk n Roll

Rönk - Rönk n Roll

off off off off off
Még egy méter
Előadó: Rönk
Album: Még egy méter
Megjelenés: 2017
Hossz: 3:15
Szövegírók: Papp Zsigmond (Yiga)
Zeneszerzők: Salamon Gábor (KisG)
Papp Zsigmond (Yiga)
Kiadó: Keressük!
Stílus: Falusi Punk
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 2889 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Rönk n Roll

VERZE
Nulláról kezdtük az egészet
Míg utolért minket az enyészet
Zoli, Robi, Zsiga, KicsiKrisz és KisGé
A próbateremben veretett ismét

Chillkanapéval a Kampfwagenbe
Gyerekek, a turné már-már menne
De várjunk, ki legyen a sofőr, ácsi?
A volán mögött Csaba és Dave bácsi

BRIDGE
Ha nem lesznek már szebb idők
Ne maradjunk le semmiről

REFRÉN
Ha változunk, hát változunk
Ha mégsem tetszik, kiléphetsz
De ha erre időt áldozunk
Az egész világ a miénk lesz

Egyszer gyors és ingerült
Máskor hiú és öntelt volt
Minket a jó riff elkerült
Ilyen ez a vidéki Rönk N Roll

VERZE
2 0 1 4 - egységnyi dózis
Összeomlás meg még pszichózis
Egymásnak estünk, erős az egó
A talpunkba állt, mint két kicsi legó

Összeveszésig fajult a vita
Mindenkiben megvolt a hiba
Az időt bontom, a teret rontom
Mégis most a képedbe mondom

Hallom a hangod, mégsem fáj
Nézz majd erre, ha Pécsett jársz

SZÓLÓ

BRIDGE
A legszebb idő csak ez volt
Amíg minden hangszer szólt

REFRÉN
Ha változunk, hát változunk
Ha mégsem tetszik, kiléphetsz
De ha erre időt áldozunk
Az egész világ a miénk lesz

Egyszer gyors és ingerült
Máskor hiú és öntelt volt
Minket a jó riff elkerült
Ilyen ez a vidéki Rönk N Roll
Rönk N Roll
Rönk N Roll
Rönk N Roll
Rönk N Roll
Rönk N Roll
(Rönk N Roll)

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

PG Csoport: lemezbemutató koncert lesz november 15-én a fővárosban

A PG Csoport egy Debrecenből indult zenekar, eredeti  gondolataikkal és zenéjükkel folyamatosan jelen vannak a magyar könnyűzenei életben. A szakma és generációjuk közönsége ismeri és nagyra tartja őket. Legendás lemezeik közül a „Félélet” és az „Útlevél, fogkefe”, vagy a „Nem sietünk sehová” a legismertebbek. 


Barátság és közös munka fűzi őket Németh Lojzihoz (Bikini), basszusgitárosuk volt néhány évig Lukács László a Tankcsapdából, zenéltek lemezen és koncerteken Tátrai Tiborral is. 


Az előadó dalszövegei itt.


Az együttes sokszor bejárta már az országot, de eljutottak koncertjeikkel Erdélybe, Oroszországba, Csehországba, Lengyelországba, Hollandiába, Svájcba, Franciaországba, Olaszországba, Angliába, és az USA-ba is. Több, mint 300 zenekar közül megnyerték a Marlboro Rock-in-t itthon és a svájci világ-gálán olyan sztárokkal léphettek fel, mint Bob Geldof, Neil Young és Pearl Jam, vagy Gery Moore.  Szomjas György Kossuth-díjas filmrendező  (A Kopaszkutya rendezője) : „Alföldi Rock” címmel forgatott róluk filmet.


Jantyik Zsolt a zenekar frontembere, kétszeres év szövegírója (Artisjus és eMRton-díjas),  többek között a Bikini: „A szabadság rabszolgái” lemezére is írt dalszövegeket, amiket ma- túlzás nélkül - egy egész ország ismer. Különleges, sokoldalú 


munkásságuknak köszönhetően dolgoztak az évek alatt Halmos Béla prímás, népzenekutatóval, Pál István Szalonnával és bandájával és a kétszeres Kossuth-díjas Kaláka zenekarral is.


Közös projektjük volt a híres párizsi tangóharmónikással, Christian Paccoud-dal.  Otthonosan mozognak a műfajok között: Jantyik Zsolt szövegeiből, gondolataiból, a PG dalokból két színdarab is készült: „Világvége-szerelem” (Csokonai színház)  és az „Ezüstbojtár” - melyet a Nemzeti Színházban is bemutattak.


Jantyik Csaba - a zenekar gitárosa, több száz lemezen dolgozott már a legismertebb magyar zenekarokkal, előadókkal hangfelvételeken. 


Közel 40 éve tartó testvéri-alkotói párosuk a zenekarral közösen 2025-ben új lemezt hoz: „VÉSŐ” címmel. 


A bemutató koncerten és a lemezen többe között velük zenél


Németh Alajos (Lojzi) a Bikini basszusgitárosa, Lukács Péter Peta a Bikini gitárosa, Makovics Dénes a Bikini szaxofonosa, Nyerges Attila (ének) és Galambos Nándor (basszusgitár)- az Ismerős Arcok zenekarból, Papp Gyula (Mini, Skorpió, Dinamit, Ismerős Arcok) -billentyűs hangszereken, Jámbor József színművész ( Színes TV  téridő és álomzenekar), Damien Steel - rap, Ez a lemez, nemcsupán egy meglepetés, igazi lendületes rockzene, olyan vendégekkel, akik a magyar rock és alternatív korszak meghatározói, de egyúttal koncepció is: példát mutat együttműködésről, az emberi és generációs kapcsolatok fontosságáról, hitelességből, a magyar minőségi könnyűzene fontosságát és az átadást hangsúlyozva: „Az idő csak Véső...”


Fotó: PG Csoport

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás