


| Előadó: | Wellhello |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Fluor Filigran |
|
Csöndör László "Diaz" Bartók Máté |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Volt pár év, mikor a Snake volt a játék
mikor még minden spanom ráért
és a ruhák se voltak rosszak
csak pont úgy néztek ki, mint a korszak
volt egy lány, aki körül forgott
a fél társaság és bármit mondott
neki fixen mindenki bedőlt
és tagadott minket egymás előtt
szabadok voltunk, bolondok
néha fejben ma is ott bolyongok
visszanézve a szép időkre
mikor velünk szédült el a régi szőke
Az elkallódó álmok közben
eszembe jutott ő
hogy anno miért is nem jött össze
a régi szőke
visszanézek a szép időkre,
mikor velem volt a régi szőke
visszanézek a szép időkre,
mikor velem volt a régi szőke
Én csak miatta nem késtem el
én tudtam, nálam jobbat érdemel
minden nap reggel 7:20
együtt vitt el minket a kék busz
jók voltunk együtt
aztán búcsú nélkül eltűnt
persze a megszépült évek
ablakán át már máshogy nézek
az akkori édes, de naiv napokra
talán még megvár az azóta
szürkére kopott kék cipőben
a múlt idők ura, a régi szőke
Mostanában már nem hallunk róla
biztos azóta van nálunk jobb dolga
pedig ha hívott, én ugrottam
az azóta megszűnt klubokban
hagytuk a közös kis álmokat
koszos, reményteli "talán"-okat
tudom, könnyen felejthet
aki anno sokat jelentett
de szeretni, s egyben félni közbe'
megtanított az a régi szőke



Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.
- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.
- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.
A VeszprémFest 2026-os programjai
A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.
A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.
Veszprémbe érkezik a Kraftwerk
Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.
A zárónapon a Pink Martini ad koncertet
A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.
A VeszprémFest kísérőrendezvényei
Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.
Fotók: Veszprémfeszt