dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
P. Mobil: Hógolyó

P. Mobil - Hógolyó

off off off off off
Csoda történt!
Előadó: P. Mobil
Album: Csoda történt!
Megjelenés: 2017
Hossz: 5:03
Szövegírók: Schuster Lóránt
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Grund Records
Stílus: Hard Rock
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 5039 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Hógolyó

Megtanultunk úszni gúzsba kötve, forró zsírban, háton,
A medencében cápák, kint a parton kanos edzők vártak.
A lányokat szögelték, belénk meg menetet vágtak,
Kádár-kolbásszal verték a hátunkat.

Hógolyó, soha nem lesz belőled lavina,
Tőled nincs veszélyben senki ablaka.
Hógolyó, ahogyan te most kinézel,
Azt a kort már éred meg soha, soha!

Minden évben visszaküldtük menhelyre a Mikulást,
És megakartuk rohamozni a újra Téli Palotát.
Nem hagytuk a lekvárnak, hogy kavarja a nagymamát,
A zsömle bizony kicsi volt, de nagyon nagy a szánk.

Hógolyó, soha nem lesz belőled lavina,
Tőled nincs veszélyben senki ablaka.
Hógolyó, ahogyan te most kinézel,
Azt a kort már nem éred meg soha, soha!

Hógolyó, soha nem lesz belőled lavina,
Tőled nincs veszélyben senki ablaka.
Hógolyó, ahogyan te most kinézel,
Azt a kort már nem éred meg soha, soha!

Hógolyó, soha nem lesz belőled lavina,
Jégkocka, rajtad nem fognak korcsolyázni soha.
Hópihe, téged biztos nem tömnek párnába,
Zúzmara, csak szeretnéd, nyaljanak egy fagyiban.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás