Előadó: | Elvi Kérdés |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Hegedűs Viktor |
Hegedűs Viktor Kádár Gergő Osvald Erika Mireisz Tamás |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Ha úgy tartotta kedve, neki délben kelt a Nap
A tegnap csikkével félreköpte az álmokat
Bevágott pár csirkecombot csak úgy reggelire
S kilépett a háza elibe
Leverte a sarkantyújáról az út sarát
Felcsatolta övére pisztoly táskáját
A vidék zsiványa ki lenne, ha nem ő
Az ő Hummere kétszáz lóerő
Nem jött Joe, százhúsz alatt
Szekerével kétszáz ló szaladt
Mindenki aki az életet szereti, jobb lesz, ha félre áll
Hogyha Joe jön, porzik a határ
Joe-nak mulatság volt minden éjszaka
A skót whiskyket extasy-val csapatta
Hummerével le tudott mindenkit gyorsulni
Üldözték is csapatostul a serif emberei
Egyszer aztán majdnem túljártak Joe eszén
Láncba álltak előtte a rendőrök az út közepén
De Joe-t se kellett félteni, kiköpött az ablakán
Gyorsított, és nem ment haza egy rendőr azon az éjszakán
Nem jött Joe, százhúsz alatt
Szekerével kétszáz ló szaladt
Mindenki aki az életet szereti, jobb lesz, ha félre áll
Hogyha Joe jön, porzik a határ
Egyszer aztán mégis elérte a végzete
A Bors online-ról tudtam meg, mi lett ővele
Tél volt és hullt a hó, fehér volt a vidék
Mégsem aludtak a rendőrök, Joe-ékat kergették
Joe-val volt egy társa, annak is volt Hummere
Együtt menekültek a hegyről a Balaton partra le.
Mondta az a hülye társa, a kocsikat hagyjuk itt
De Joe nem állt rá: „Kitaláltam a tutit!”
A Hummerrel nincs mit tenni, a jégre rászaladt
De az nem bírta, recsegett, majd beszakadt
Onnan még a társa megpróbálta kihúzni
De végül az a verda is megtanult úszni
Hol vagy Joe, a Hummer hol marad
Mivel régen kétszáz ló szaladt
Törte a jég, megette a rozsda, nem jön többé már
Szegény Joe, nem porzik a határ
Mesélik, hogy látni néha Joe-t az Oktogonon
Egy Hummer limót vezet, mégse boldog, úgy tudom
Frakkban van sofőrködik, vérében nincs alkohol
Tizenéves csajok hánynak ki a tetőablakból
Hol vagy Joe, a Hummer hol marad
Mivel régen kétszáz ló szaladt
Törte a jég, megette a rozsda, nem jön többé már
Szegény Joe, nem porzik a határ
Koncertek, irodalmi és táncos előadások, filmek és családi programok is várják a közönséget a háromnapos VárkertFeszten május 30. és június 1. között Budapesten, a Várkert Bazárban.
- A Várkert Bazár újjászületésének 10. évfordulója alkalmából tavaly rendezték meg először - hagyományteremtő szándékkel - a nyarat köszöntő háromnapos kulturális fesztivált - emlékeztetett
Az idei programok fókuszában is a családok, a gyerekek és a fiatalok állnak
Nekik lesznek egésznapos kézműves-foglalkozások, játszóházak, interaktív játékok, de a Maszk Bábszínház előadása és a Zabszalma együttes koncertje is szerepel a programban.
Idén is minden műfajban, a jazztől a népzenéig, az irodalmi programtól a színházi előadásig várják produkciókkal a közönséget a Várkert négy színpadán.
A Neoreneszánsz kertben, az Öntőház udvarban és a Szárazárokban kültéri színpadokat állítanak fel, a nagykoncerteknek a Várkert Bazár rendezvényterme ad otthont.
Május 30-án este Fekete Jenő és a Banda ad koncertet
A koncerten saját dalok, igazi blues klasszikusok és feldolgozások is elhangzanak, a meghívott vendég Takáts Tamás énekes lesz.
Május 31-én az Öntőház udvarán Aposztróf Hellász Nyomában címmel magyar-görög zenés, irodalmi est várja a közönséget Juhász Anna irodalmár közreműködésével.
Szabó Magda művein és a magyar irodalom, valamint vendégek - Papadimitriu Athina színész és lánya, Elektra, valamint Kollatos Fotios színész - segítségével idézik meg Görögországot.
Zenében szabadon címmel lép színpadra a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara Malek Andrea közreműködésével. Az énekesnő ismertetése szerint a koncerten Ella Fitzgerald, Frank Sinatra és Barbra Streisand dalai is életre kelnek június 1-jén a Várkert rendezvénytermében.
Az autentikus cigányzenét játszó Parno Graszt a Bohemian Betyars együttessel zenél szintén június 1-jén.
Szűcs Levente, a Bohemian Betyars egyik frontembere elmondta: a koncerten magyar népzenei és világzenei elemekkel tűzdelt punkzenét hallhat majd a közönség. Az Öntőház udvarán felállított színpadon 12-en lépnek majd fel.
A Panorámateraszon többször is együtt táncolhat majd a közönség Pál István Szalonnával és bandájával az ingyenes táncházsorozat nyári, szabadtéri alkalmain, de élő cigányzene és lovas huszárok is várják a látogatókat a Palotanegyedben.
A Szárazárok színpadon a VárKERT Mozi a legnépszerűbb magyar filmeket tűzi műsorra, emellett folytatódik a népszerű Tánc a Kertben sorozat is
A Palotanegyedben és a Várkert Bazárban ingyenes koncerteket szerveznek, Nyár a városban címmel pedig a Magyar Nemzeti Galériával közös szabadtéri kiállítás is nyílik. A látogatók a nyár folyamán tematikus sétákon vehetnek részt a Várkert Bazárban és Palotanegyedben, a Mama nézd! elnevezésű programra kifejezetten kismamákat várnak.
A nyár egyik kiemelt eseménye lesz a Tóth Vera Band fellépése július 4-én este
Tóth Vera elmondta, hogy a Summer Night Budapest elnevezésű szabadtéri koncerten kilenctagú zenekarral lép színpadra az Öntőház udvarán, ahol nyári slágerek mellett feldolgozásokat, köztük Abba-feldolgozást is hallhat majd a közönség.
Fotók: Várkert Bazár hivatalos