


| Előadó: | Ullmann Mónika |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Sztevanovity Dusán |
|
Lerch István |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | feldolgozás [+] |

Tűz a nap és dörög az ég
A lélek fura vidék
Itt a bölcs igazán szép lehet
De rajtam lóg ez a világ
Mint kölykön a télikabát
Kint a folt, s belül a nagy zsebek
És bennük állnak morzsák
Más, mint amit vársz
Fogd rá, hogy jól áll, jó így
Mást úgyse találsz
Az ember néha háborog
De otthon mégis itt vagyok
Akár Budán egy Pesti lány
Ha félre mindig más vezet
Én attól el nem tévedek
Akár Budán egy Pesti lány
Néznek rám az üvegen át
Az ékszerek s a babaruhák
Melyik vonz, tudod a válaszom
Ha itt a nyár és kisüt a nap
Összegyűjtöm a mosolyokat
Jó ha van, ha lesz pár rossz napom
Hogyha kell majd hordom
S mondom, így tetszik nekem
A lényeg úgysem látszik
Mert az itt dobog bent
Az ember néha háborog
De otthon mégis itt vagyok
Akár Budán egy Pesti lány
Az ember néha háborog
De otthon mégis itt vagyok
Akár Budán egy Pesti lány
Ha félre mindig más vezet
Én attól el nem tévedek
Akár Budán egy Pesti lány
Az ember néha háborog
De otthon mégis itt vagyok
Akár Budán egy Pesti lány
Ha félre mindig más vezet
Én attól el nem tévedek
Akár Budán egy Pesti lány


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton