


| Előadó: | Anna & the Barbies |
|---|---|
| Album: | Utópia |
| Megjelenés: | Keressük! |
| Hossz: | 3:01 |
| Szövegírók: |
Pásztor Anna Pásztor Sámuel |
|
Pásztor Anna |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Pop / Rock |
| Címkék: | Keressük! |

Megvettem egy hegyet,
hogy a csúcson legyek.
Enyém lett az Everest,
megmásztam, de nem ereszt!
Láttam én egy kunyhót,
kis tóval, még régen.
Most hátul van a kertemben,
mégsem ugyanaz egészen.
Olyan gyors az autóm,
hogy lehagyja a hangot!
Régen nem is hallod már meg,
amiket én mondok.
Lehagyja a fényt is
a repülőgépem!
Itt kuksolok azóta,
én, fent a vaksötétben.
Na, de mennyi egy segges
a Balatonba?
Mennyiért szöksz velem
a vadonba?
Lehet-e csókokat kapni
ott, hitelre,
és adnak-e bókot is,
elvitelre?
Mondd, mennyiben áll meg
a csillagos ég,
és mondd, mióta ilyen
végtelen szép?
Sorsdöntő lehet
a világnézet,
Hogy miből is nyered ki
a virágmézet!
Minden imádatnak
megvan a maga papja.
Hogy hány grammos a lelked,
annak eljön majd a napja!
Méregdrága hiteleid
minden letörlesztett napja,
csak tégla egy börtönben,
aminek te leszel a rabja.
Na, de mennyi egy segges
a Balatonba?
Mennyiért szöksz velem
a vadonba?
Lehet-e csókokat kapni
ott, hitelre,
és adnak-e bókot is,
elvitelre?
Mondd, mennyiben áll meg
a csillagos ég,
és mondd, mióta ilyen
végtelen szép?
Sorsdöntő lehet
a világnézet,
hogy miből is nyered ki
a virágmézet!



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers