Előadó: | Áron András Apey |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Áron András |
Áron András |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Hold my hand and walk me through the red light,
and stalk me when it's bedtime,
through good & bad times of this night.
All these words don't mean that much to me now,
doesn't mean that I don't love you now,
just to see you in red light.
I've been on that mountain,
but tomorrow is gone I'm leaving it all behind.
A star, you are the starlight,
the gallows on the wall are waiting me now.
Miles, miles from the sea shore,
it all comes down to one but I don't why.
This weather is boring now,
I'm waiting for something to come.
My boredom will unify everything I never done.
All of you people now waiting for something to come.
Oh it won't come, if you don't go.
I been out the border, out of lust I sleep under my skin.
Mars, the wind is on fire
and my body hurts the stars but I don't know why.
This weather is boring now, I'll wait for something to come.
My boredom will unify everything I never done.
All of you people now waiting for something to come.
Oh it won't come, Oh it won't come, if you don't go.
Barbsi I Love You, I want to be around your day.
Can't really think a better place to crawl back into space.
Barbsi I Love You, I want to be around you today.
I can't really think a better way to call you on this day.
A parajdi térség kulturális életének erősítése is cél
Ötállomásos koncertsorozatot tartanak szeptemberben és októberben neves magyar és román zenekarok részvételével a székelyföldi Sóvidéken a térség turizmusának fellendítésére.
A szeptember 12-én kezdődő koncertsorozat célja
Új lendületet adni a parajdi bányakatasztrófa által sújtott térség turizmusának, erősíteni a helyi kulturális életet, és meghosszabbítani az idegenforgalmi idényt.
A koncertsorozat öt, különböző zenei stílust képviselő zenekart vonultat fel
Ezáltal minden korosztály számára tartogat élményeket. Szeptember 12-én a Csík zenekar fellépése nyitja a rendezvénysorozatot, majd szeptember 20-án az Intim Torna Illegál lép színpadra a parajdi Nemzetközi Töltöttkáposzta Fesztiválon.
Október 3-án a román zenei élet jeles képviselője, az elektronikus zenét és hiphopot román népzenei motívumokkal ötvöző Subcarpati mutatja be egyedi hangzásvilágát.
Október 11-én Pál István "Szalonna" és bandája muzsikál a szovátai Tökfesztiválon. A koncertsorozat október 17-én a Bagossy Brothers Company fellépésével zárul. A koncertek konkrét helyszíneiről később tájékoztatnak.
A rendezvények magyar állami támogatással valósulnak meg, helyi és megyei partnerek közreműködésével.
A koncertsorozat kapcsolódik a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás (Visit Harghita) által indított, Parajd községet élményturisztikai desztinációként népszerűsítő kezdeményezéshez.
Szeptember 12-én a Csík zenekar fellépése nyitja a
rendezvénysorozatot
Fotó: Csík zenekar/Vető Gábor
Folyamatosak az egyeztetések a vállalkozókkal és a lehetséges partnerekkel a turizmus fellendítése érdekében
A Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás rendszeresen egyeztet a parajdi turisztikai vállalkozókkal és lehetséges partnerekkel annak érdekében, hogy a Sóvidék újra vonzó, hiteles és sokszínű úti célként jelenjen meg a belföldi és nemzetközi turisztikai térképen.
Július 25-29. között a brit A Rosie World utazó blogger látogatott el a régióba, míg július 28-31. között 25 romániai influenszer és újságíró vett részt sóvidéki utazáson.
A látogatások célja az volt, hogy a résztvevők megismerjék a térséget, hogy utána hitelesen és sokoldalúan tudják bemutatni olvasóiknak, követőiknek.
Kiemelt kép: Bagossy Brothers Company