Előadó: | A Pál utcai fiúk (musical) |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Geszti Péter |
Dés László |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Musical |
Címkék: | Keressük! |
Na, jó volt Nemecsek?
Igen, jó volt. Jobb, mint ott állni, s nevetni.
Igen, jó volt. Jobb, mint árulónak lenni.
Hogy ázott az ingem, én nem bánom már,
Kifehéríti majd a nyár.
De a szégyen egy folt a bőr alatt,
És nem szárad fel soha nap.
Benned ragad. Részed marad.
Igen, jó volt, bátornak lenni ma végre.
Igen, jó volt. Azt mondom, ennyi megérte.
Még vacog a szív, na, de lesz rá kabát,
Bele nem bújik gyávaság.
És én akkor sem fújom más dalát.
Ha ronggyá kell ázni ezért száz éven át.
Hát csak nyomjatok le a víz alá,
Tömje csak be a számat a sár!
Verjetek agyon, de én soha-soha
Nem félek többé,
Nem válok köddé,
Nem járok görbén tovább!
Nem félek már.
Igen, jó volt.
Öt évvel a közönségkedvenc „Találkoznánk” után újra közöst jelentetett meg YA OU és PRIBELSZKI. A „Hazataláltam” című popballada nemcsak zeneileg, de életútjukat tekintve is új fejezetet nyit a két előadó számára.
A kísérő videóklipben pedig ritkán látott, esküvői képkockáknak lehetünk szemtanúi
A „Hazataláltam” egy letisztult, nyári hangulatú szerzemény, amely YA OU és PRIBELSZKI közös múltjából, párhuzamos belső útkereséséből és a szerelemben való megérkezésükből építkezik. Az alkotópáros a valóságban is szoros barátságot ápol, így nemcsak zenei, de emberi szinten is mély egymásra hangolódás érződik a produkción.
YA OU, a 2019-es Sztárban sztár leszek! egyik ismertebb felfedezettje, azóta rendszeresen jelen van a hazai zenei életben, egy kis „apaszabadságot” követően egy év után ez az első zenéje.
- „A szöveg Norbi tollából született, de az alaptémát én hoztam. Nekem nem fájdalmas élményekből fakadt a felismerés, hogy hazataláltam, hanem abból a mély, megnyugtató érzésből, amit Viki mellett élek meg. Már a legelső találkozásunkkor éreztem, hogy ez egy sorsfordító pillanat.” - mondta YA OU.
PRIBELSZKI Norbi is személyes mélységekbe enged betekintést a felvétel által
„Volt idő, amikor mindketten letértünk a saját utunkról, és nem igazán tudtuk, kik vagyunk valójában. Mielőtt megismertem a feleségemet, Maját, sok olyan szokásom volt, ami inkább elvett belőlem, mintsem hozzáadott volna. Ő volt az, aki kihúzott a depresszióból is. Ez a dal számomra egyfajta hála. Bárki magára ismerhet benne, hiszen mindannyiunknak van valakije, akinek megköszönhetjük, hogy hazataláltunk.”
A szám zeneileg is új színt hoz
YA OU lírai világa és PRIBELSZKI urbánusabb elemei egy harmonikus egységet alkotnak. A klip pedig magáért beszél, hisz a két jóbarát esküvőjébe enged bepillantást.
Fotók: YA OU x Pribelszki x Békefi Viki