dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Bíró Eszter: Nyafka cica

Bíró Eszter - Nyafka cica

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Bíró Eszter
Album: Keressük!
Szövegírók: Hegyi György
Zeneszerzők: Födő Sándor Fodo
Kiadó: Keressük!
Stílus: gyerekdalok
Címkék: gyerek [+]
Megtekintve: Ma 2, összesen 2953 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Nyafka cica

Ha túl meleg a tejci, vagy túl hideg a kő,
Ha nem mozdul a zippzár, mikor sürget az idő,
Ha nem ízlik az étel, vagy az orrom folyni kezd:
Cselekednem kell hamar, mert nem tűrhetem ezt!

Ha felbukkan egy nagy pók, ha szembe süt a nap,
Ha nem tetszik a mackómintás ágyneműhuzat,
Ha elgurult a labda, ha enni lusta vagyok,
Fájó panaszomnak hangot is adok.

Nyaf-nyaf nyafogok,
Kikacaghat a pocok!
Nyáu-nyáu-nyávogok,
Nyafka cica maradok!

Nyaf-nyaf nyafogok,
Kikacaghat a pocok!
Nyáu-nyáu-nyávogok,
Mert kiscica vagyok!

Ha megkarmol egy bokor, vagy hasraesem,
Ha a festményemre pacát pecsétel az ecsetem,
Ha elfogyott a süti, vagy rövid a mese,
Vagy éppen aznap nem jó nekem semmise’;

Ha megcsípett egy szúnyog, vagy sakkban kikapok,
Ha szeretnék egy cicafüles nyári kalapot,
Ha tolni kell a bringát, ha anya nem figyel:
Úgy érzem, hogy itt azonnal valamit tenni kell!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Félmilliárd forintos keretösszegű vallásos könnyűzenei pályázat indul november végén

Félmilliárd forint keretösszegű vallásos könnyűzenei pályázat indul útjára Katalin napján, november 25-én.




Ezt a Kulturális és Innovációs Minisztérium kultúráért felelős államtitkára szombaton Budapesten, a Kárpát-medencei Egyházi Könnyűzenei Ünnepen mondott köszöntőjében jelentette be.

 


- A Nemzetgazdasági Minisztérium támogatásával, Soltész Miklóssal, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárával szövetkezve elindítanak egy vallásos könnyűzenei pályázatot, 500 millió forintos keretösszeggel - emelte ki Závogyán Magdolna az Eiffel Műhelyházban tartott eseményen.

 

A vallásos könnyűzenei támogatás lehetőséget ad rendezvényeket szervezésére, kistelepüléseken megvalósuló fellépésekre, hangszerek vásárlására vagy orgonafelújításra. 


A pályázati lehetőség egy hónapig áll rendelkezésre, azért, hogy január végéig a pályázatokat elbírálhassák, és februárban már megkössék a szerződéseket.

 

2012-ben lehetőség nyílt arra, hogy 5 éven keresztül 31 ezer kulturális közfoglalkoztatottat foglalkoztassanak, akik több mint 2600 településen dolgoztak.


Ezen a kulturális közfoglalkoztatáson belül már számos embert be tudtak kapcsolni olyan kulturális programokba, amely a települések közösségeinek az életét erősítette, a hitéletet, az egyházi közösségek megerősítését szolgálták - hívta fel a figyelmet.

 

2015-2016-ban központi támogatásoknak köszönhetően elindult a Csoóri Sándor Program, 5 milliárd forinttal, amelyhez már nagyon sok egyházi közösség kapcsolódott. 


A 2020-22-ben útjára indult Szakkör programot, illetve a Tehetségpaletta Programot, amelynek keretében az elmúlt évben több mint 1200 közösség és 9500 résztvevő mutatta meg tudását, művészetét az anyaországban, valamint a Felvidéken, Erdélyben, a Vajdaságban és Kárpátalján.

 

Egyre több vallásos és egyházi könnyűzenei szervezet kapcsolódott a programhoz


Magyarország kormánya 600 millió forinttal támogatja a programot, amely jövőre is meghirdetésre kerül.


Az elmúlt 15 évnek az egyik koronája a Petőfi Kulturális Program. A Kárpát-medence egyre több vallási könnyűzenei egyházi közössége megjelenik ebben a programban, amelyhez 5 milliárd forint áll rendelkezésre.

 

- Hat éve van módunk támogatni a dicsőítés misszióját, amiben mindenkinek megvan a maga szerepe és felelőssége és feladata - hnagsúlyozta Soltész Miklós államtitkár.

 

- 3660 produkciót, együttest, programot tudtunk az elmúlt hat évben támogatni, ez nagyságrendileg 3 milliárd forintot jelent. Még ennél is jóval nagyobb dolog az, hogy az elmúlt években bárhová is mentünk a Kárpát-medencében, azt tapasztaltuk, hogy ez a támogatás beérett, sokan látják a jelentőségét - fűzte hozzá Soltész Miklós.

 

Ezért is gondoltuk azt, hogy mindezt folytatni kell, a jövőben is támogatni kell a dicsőítő együtteseket abban, hogy az embereknek örömöt szerezhessenek. A felekezetközi esemény a magyar vallásos gitáros zene, a templomokban, imaházakban rendszeres szolgálatot ellátó zenekarok és zenészek ünnepe volt - fogalmazott az államtitkár.


Közel 30 hazai és határon túli együttes vett rész az Egyházi Könnyűzenei Ünnepen

 

A gálakoncert előtt kerekasztal-beszélgetéseket tartottak a dicsőítésről és arról, hogy milyen szerepet játszik a szakmai felelősség, minőség a szolgálatban.

 

A Kárpát-medencei Egyházi Könnyűzenei Ünnep Magyarország Kormánya és a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával, a Felső-krisztinavárosi Gitáros Együttes és a Felsőkrisztinavárosi Keresztelő Szent János Plébánia szervezésében valósult meg.



 

Kiemelt kép: Budapest, 2025. november 8. A Golgota Gospel Kórus előadása a II. Kárpát-medencei Egyházi Könnyűzenei Ünnep gálaestjén az Eiffel Műhelyházban 2025. november 8-án. MTI/Kocsis Zoltán

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás