Előadó: | Iszkiri - Gyerekzenekar |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Baraczka Gergő |
Baraczka Gergő |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Gyerekdal, gyerekzene |
Címkék: | Keressük! |
Amikor hazajön a sok munka után,
Akkor is nevet, ha lát.
Mint a fogast a kalap és a kabát,
Úgy szeretem apát, oh-yeah,
Úgy szeretem apát!
És mikor együtt a játszótérre megyünk,
Bringával a falun át,
Mint a homokot a homokozólapát,
Úgy szeretem apát, oh-yeah,
Úgy szeretem apát!
S mikor reggel ő még mindig alszik,
De én már játszanék,
Ő akkor sem ideges, csak halkan rám szól,
Hogy: “Apa kicsit álmos még!”
Amikor autózunk, és közben szól a zene,
A tükörben csak engem lát.
Mint a rádió a kedvenc dalát,
Úgy szeretem apát, oh-yeah,
Úgy szeretem apát!
Amikor fürdünk, és megmossa a hajam,
Közben leönti magát.
Mint a fürdővíz a sárga gumikacsát,
Úgy szeretem apát, oh-yeah,
Úgy szeretem apát!
Tánc!
S mikor a mobilon hosszan telefonál
És én közben kérdezem,
Akkor sem ideges, csak halkan rám szól,
Hogy: “Még egy kis türelem!”
Amikor mesél a nagy mesekönyvből,
Tudom már minden sorát,
Ahogy a kígyó-béka szereti a banyát,
Úgy szeretem apát, oh-yeah,
Úgy szeretem apát!
Amikor sötét van, és félek egy picit,
Gyengéden ő karol át
Ahogy az árnyak a sötét éjszakát,
Úgy szeretem apát, oh-yeah,
Úgy szeretem apát!
Ahogy a Barbie baba saját magát,
Úgy szeretem apát!
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János